Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

eurovizion

“Nuk do jesh i arrirë në jetë”, Gjon’s Tears flet për personin që donte t’ia priste ëndrrat në mes

Gjon Muharremaj, i njohur ndryshe me emrin e artit Gjon’s Tears, ishte përfaqësuesi i Zvicrës në Eurovision 2021, ku arriti të dilte i pari...

“Pyll pa derra nuk ka”, u vlerësua me zero pikë nga fqinjët, Anxhela Peristeri flet për herë të parë pas “Eurovision” : Nuk e...

Performanca e Anxhela Peristerit në “Eurovision” u komentua gjerë e gjatë jo vetëm nga mediat shqiptare, por edhe nga ato ndërkombëtare. “Karma” e saj...

Bota e vlerësoi, Shqipëria e refuzoi, ja si ja kanë mbyllur shqiptarët “derën” Gjon Muharremajt: Janë plotësuar vendet

Pasi shkëlqeu në “Eurovision” tani e thërrasin me krenari emrin e Gjon Muharremaj, djaloshi shqiptar që përfaqësoi Zvicrën dhe arriti të sigurojë vendin e...

Çfarë do thonë serbët tani? Sërish shqiponja dykrenare në “Eurovision”, Gjon Muharremaj i tregon të gjithëve rrënjët e tij

Skena e “Eurovision” këtë vit u ndez nga dy shqiptarë. Përveç, Anxhela Peristerit, një tjetër shqiptar që përfaqësoi Zvicrën, ishte Gjon Muharremaj, i cili...

Italia fituese e Eurovision 2021, Shqipëra renditet në vendin e 21-të

Italia ka fituar edicionin e 65-të të festivalit europian të këngës 2021. Italia me grupin muzikor “Maneskin” me këngën “Zitti e Buoni” ka arritur të...

Anxhela Peristeri elektrizon skenën e “Eurovizion”, performancë e shkëlqyer e këngëtares (VIDEO)

Këngëtarja Anxhela Peristeri ka elektrizuar sërish skenën e Eurovizion 2021 me këngën e saj “Karma”. Këngëtarja shqiptare doli e dyta dhe bëri një performancë...

Anxhela Peristeri ‘ndez’ skenën me performancën e saj dhe kalon në finalen e Eurovizion (VIDEO)

Mbrëmjen e sotme po mbahet gjysëmfinalja e dytë e Eurovizion, në të cilën ka kënduar edhe përfaqësuesja e Shqipërisë, këngëtarja Anxhela Peristeri. Këngëtarja shumë...

Anxhela Peristeri “ngre peshë” Eurovisionin, “Karma” ngjitet në skenë për herë të parë

Me valixhe dhe flamurin shqiptar në dorë dy ditë më parë, këngëtarja Anxhela Persiteri u nis drejt Holandës për të përfaqësuar denjësisht Shqipërinë në...

Habisin këngëtaret serbe, këndojnë shqip në mes të intervistës: Do të bashkëpunojmë me artistë shqiptarë (VIDEO)

Vajzat e grupit serb ‘Hurricane’ do të përfaqësojnë Serbinë në Eurovision.  Sa i përkët këngës së Anxhela Peristerit “Karma” e cila do të përfaqësojë...

Shqipëria këndon e 11-ta në natën e dytë në Eurovizion, Anxhela Peristeri dhe Gjon Muharremaj garojnë për çmimin e madh në Holandë

Festivali i “Eurovision Song Contest 2021” do të zhvillohet këtë vit në Rotterdam të Holandës në datat 18,20 dhe 22 maj ku në garë...

Lajmet e fundit