Tirana
few clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1.5kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
27 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
25 °
E martë, 28 Shtator, 2021

TAG

eurovision

2021 një ogur i mirë për Italinë, kupat njëra pas tjetrës në gadishullin Apenin

Mes lotësh dhe emocionesh Italia mbrëmjen e djeshme arriti të triumfojë përballë Anglisë në “Euro 2020”. Pas një viti të gjatë dhe sfilitës, me mijëra...

Anxhela Peristeri nuk di të ndalet, pas Eurovision suprizon me “baladën e verës”, kush është djali që ka në krah

Pas pjesëmarrjes në “Eurovision” Anxhela Peristeri nuk di të ndalet. Nëse menduat se do të shijonte suksesin në qetësi, gaboheni, pasi vetëm mbrëmjen e...

Ronela Hajati nuk “kursen” ironinë për Festivalin e RTSH-së: Më të lehtë e kam të fitoj Eurovisionin sesa…

Ronela Hajati është një ndër vajzat më të komentuara të showbizit. Natyra e saj e moskokëçarëse dhe përgjigjet e saj pa “doreza”, kanë bërë...

E “kryqëzuan” për shqiponjën në “Eurovision”, Gjon ka dy fjalë për serbët: Do ta bëj gjithmonë!

Prej disa ditësh Gjon Muharremaj ndodhet në Shqipëri, dhe që prej ditës që ka zbritur në aeroport ai ka dhënë intervistat njëra pas tjetrës. Pas...

E akuzuan se konsumoi lëndë narkotike, reagon fituesi i “Eurovision”: U ndjeva i ofenduar…

Pas përfundimit të “Eurovision” një video  ku shihej vokalisti i grupit Maneskin, Damiano David, teksa po bënte një veprim të çuditshëm, i cili më...

Artistja franceze flet për performancën e Anxhela Peristerit në Eurovision, e thotë me “plot gojën”: Ajo është e çmendur, më pëlqen shumë

Ndonëse kanë kalur disa ditë prej natës finale të “Eurovision”, ende portalet dhe mediat vazhdojnë të flasin për performancën madhështore të Anxhela Peristerit. Kësaj rradhe...

U tha se mori kokainë LIVE në Eurovizion, del rezultati i testit për vokalistin e “Maneskin”

Në media qarkulluan disa pamje dhe u tha se ato tregojnë momentin kur këngëtari italian, fitues i Eurovizionit, ishte duke marrë kokainë. Por Bashkimi Evropian...

Bëri shqiponjën në “Eurovision”, Gjon Muharremaj “çmend” serbët, ja çfarë shkruajnë mediat

Shqiptari Gjon Muharremaj, i njohur me emrin e artit Gjon’s Tears, është bërë kryefjalë e mediave, pasi doli i treti në Eurovision ku përfaqësonte...

Akuzohet se mori kokainë “live” gjatë spektaklit, fituesi i Eurovision-it do t’i nënshtrohet testit të drogës

Damiano David, vokalisti i grupit “Maneskin”, të cilët fituan Eurovisionin mbrëmjen e djeshme, do t’i nënshtrohet testit të drogës.David zuri faqet e para të...

Dikur “mbretër” të rrugës, sot të “Eurovisionit”: Si grupi italian arriti majat dhe rrëmbeu çmimin e parë në festival

Dikur “mbretër” të rrugës dhe sot triumfues të “Eurovision 2021”. Grupi “Maneskin” të cilët arritën që mbrëmjen e djeshme të shpalleshin fitues të festivalit më...

Lajmet e fundit