Tirana
light rain
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
57 %
4.6kmh
40 %
Die
25 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

eurovision 2022

Triumfuan në Eurovision, grupi Kalush Orchestra nxjerrin në ankand çmimin: Paratë do t’i dhurojmë për ushtrinë e Ukrainës

Fituesit e Eurovision 2022, grupi i “Kalush Orchestra” i Ukrainës, vendosën të organizojnë një ankand për të shitur çmimin që kishin marrë. Ata janë sghprehur...

UKRAINA fiton edicion e 66-të EUROVISION, vota e publikut bën diferencën, ja kush mori vendin e 2-të dhe të 3-të

Ukraina ka fituar edicionin e 66-të të Eurovision. Pas një nate maratonë, vendi që ishte favorit absolut që në fillim dhe që arriti të...

Sot finalja e Eurovision 2022, Ukraina favorite për të fituar vendin e parë

Mbrëmjen e sotme është finalja e këngës në Eurovision 2022. Një finale që do jetë mbushur me spektakël, muzikë dhe kërcim. Pas dy gjysmëfinaleve...

“Sekret” hap festivalin e “Eurovision 2022”, Ronela Hajati këndon e para në gjysmëfinale   

Më 10 maj nis festivali  i “Eurovision 2022” i cili këtë vit do të zhvillohet në Itali. Shqipëria do të përfaqësohet nga këngëtarja Ronela...

Këto janë 41 shtetet që do të garojnë në “Eurovision 2022” në Itali

41 shtete do të konkurrojnë në “Eurovision Song Contest 2022”, njoftoi të mërkurën Unioni Evropian i Transmetuesve. Konkursi i 66-të do të mbahet në arenën...

Lajmet e fundit