Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Europe

Faleminderit Europë! Une votoj kundër integrimit në BE!

Nga Edmond Arizaj Shqiptarët kurrë nuk të kane sjellë kokëçarje, e prapëseprapë ke qenë për ta njerka më e keqe e...

Raportet zyrtare e konfirmojnë: Covid i pranishëm që në dhjetor në Europë (JA VENDET DHE RASTET E PARA)

Të dhëna zyrtare bëjnë me dije se Covid ka qenë i pranishëm që në dhjetor në Europë disa nga rastet e para janë shfaqur...

Francë, Itali, Spanjë…Nga sot lehtësim masash kudo në Europë. Ky shtet hap baret, restorantet dhe hotelet

Në të gjithë Europën vendet po lehtësojnë masat ndaj COVID-19, duke shpresuar se kjo nuk do të çojë në një shpërthim të një vale...

Shkencëtarët francezë identifikojnë rastin e parë me COVID-19 në Europë: Daton që në muajin dhjetor

Shkencëtarët francezë thonë se mund të kenë identifikuar një rast të mundshëm të një personi të prekur nga koronavirusi COVID-19 që daton në muajin...

Vendi më i goditur nga Covid-19 në Europë, Britania shënon mbi 30.000 viktima, shumë të infektuar (SHIFRAT E PLOTA)

Mbretëria e Bashkuar është vendi i katërt në botë përsa i përket numrit të të prekurve nga koronavirusi, ndërsa përsa i përket viktimave, renditet...

Më shumë se 5000 viktima në Belgjikë, zonë e kuqe në Europë

Belgjika vijon të raportojë shumë viktima si pasojë e koronavirusit në vend. Në 24 orët e fundit janë shënuar 306 viktima,...

‘’Arena Kombëtare’’ drejt kompletimit, RAMA nuk përmbahet: S’ka të dytë si ky në rajon, prisni dhe pak (FOTO)

Kryeministri Rama postoi pamjet e punimeve në ‘’Arenën Kombëtare’’ në profilin e tij në ‘’Facebook’’. Nga fotot shihet se ka përfunduar...

Njihuni me tre destinacionet ‘low cost’ në Europë

Monte Isola është ndoshta një nga destinacionet më të bukura në Itali. Pranë Liqenit Iseo, vetëm 2 orë nga Milano, Monte Isola ofron...

Akuza të forta: Edi Rama po përdor Kosovën për të kërcënuar Europën

Ish-deputeti i PD, Tritan Shehu shprehet se Edi Rama është kundër perspektivës europiane të Kosovës. Shehu nënvizon se Rama nuk e...

Lajmet e fundit