Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021

TAG

Europe

Shqipëria, shteti që shpenzon më shumë për bukë në Europë dhe e ka më të shtrenjtën në raport me të ardhurat

Shqipëria, një nga shtetet më të varfra të Europës, renditet si vendi, ku banorët e saj shpenzojnë më shumë për bukë dhe drithëra në...

Raporti i Europol për kokainën/ Bandat shqiptare të përfshira në trafikun e drogës në Europë

Belgjika dhe Holanda janë bërë qendra kryesore për trafikun e kokainës në Evropë, tha të martën agjencia policore e Bashkimit Evropian - Europol. Në një...

Dita Evropiane e Përkujtimit të viktimave të regjimeve totalitare, Basha : Asnjë formë e autoritarizmit të mos na ndajë nga Europa

Kreu i PD, Lulzim Basha ditën e sotme ka përkujtuar viktimat e regjimit totalitare dhe autoritare. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Basha...

Shqipëria ndër vendet me normën më të lartë të “dembelizmit” në Europë

Shqipëria u rendit në mesin e vendeve e normën të lartë të popullsisë në moshë në punë që nuk aktivizohet në forcën e punës. Sipas...

15 vende ku mund të bëni rafting në Europë, mes tyre edhe Vjosa

Janë gjithnjë e më të shumtë personat, të të gjitha moshave, të cilët tërhiqen pas këtij sporti me adrenalinë dhe argëtues, pranë natyrës. Më...

Nga sot vendet e BE udhëtojnë pa kufizime, hyn në fuqi certifikata e Covid

Nga sot qytetarët e Europës vetëm me certifikatën e vaksinimit kundër Covid-19 mund të udhëtojnë pa pasur nevojë t’u nënshtrohen masave kufizuese. Bashkimi Europian e...

Merkel: Më shqetëson varianti DELTA në Europë, një paralajmërim për ne që të jemi vigjilentë

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se Evropa është në rrezik nga përhapja e variantit Delta, i cili kërcënon përparimin e situatës në uljen...

BE ngre alarmin: Deri në fund të gushtit varianti DELTA do të përhapet në 90% të infeksioneve në Europë

Varianti “Delta”, i cili u zbulua për herë të parë në Indi mund të përbëjë 90% të infeksioneve të reja të koronavirusit në Evropë...

Shifrat e Eurostat; Që nga nëntori Shqipëria me rritjen më të lartë të vdekjeve në Europë, 41% fatalitete më shumë në 54 javë pandemi

Pandemia është lehtësuar tashmë dhe pothuajse e gjithë Europa po merr frymë lirisht pas 14-15 muajsh shumë të vështirë. Vendet po rihapen gradualisht dhe lëvizjet...

Ishujt e fshehur më mirë në Europë, për t’iu shmangur turmave të turistëve

Ndërsa shumë vende po koordinojnë listat e udhëtimeve dhe pasaportat e vaksinave, përpjekja për të rezervuar një udhëtim nëpër Europë mund të jetë një...

Lajmet e fundit