Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
48 %
3.6kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
31 °
Die
31 °
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

TAG

europa

Javier Cergas: Europa është në luftë, Nobeli i vonuar për Kadarenë

Shkrimtari i njohur spanjoll Javier Cergas ka folur sot në një konferencë për shtyp në Qendrën Kombëtare të Librit dhe Leximit, mbi letërsinë, Europën,...

Europa “përvëlohet” nga temperaturat mbi 40 gradë, Kina regjistron dhjetëra të vdekur nga përmbytjet

Kina është duke u përballur me përmbytje në disa zona të vendit, të cilat u kanë marrë jetën dhjetëra personave dhe u rrezikojnë jetën...

“Në shkolla gjen më lehtë kanabis se çokollata”, Salianji akuza qeverisë për ligjin për legalizimin e kanabisit: Po na largoni nga Europa

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar për projektligjin e legalizimit të kanabisit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Salianji, shkruan se qeveria...

Çfarë do të ndodhë pas pakësimit të gazit rus në Evropë?

Nuk është vala e nxehtë e verës ajo që po i bën udhëheqësit dhe bizneset evropiane të djersiten. Është shqetësimi se manipulimi i Rusisë...

VIDEO/ Para dhe pas, Rama publikon pamjet e stadiumit “Air Albania”: Nga një kalbësirë urbane, në stadiumin më të bukur të Europës

Kryeministri Edi Rama, mëngjesin e këtij 25 Maji, e ka nisur duke publikuar pamjet para dhe pas të stadiumit “Air Albania”. Nga një “kalbësirë urbane”,...

25 Maj, finalja e Conference League, e gjithë Europa sytë nga Tirana

Ditën e sotme, më 25 Maj, e gjithë vëmëndja e futbollit europian është e përqëndruar në Tiranë tek finalja e Conference League mes Romës...

Kryeministri Rama: Kemi mbetur peng i mosmarrëveshjeve mes dy vendeve të tjera! Por nuk duhet të humbasim durimin për në Europë

Kryeministri Edi Rama është shprehur këtë të premte se Shqipëria është në një situatë të çuditshme bllokimi, peng i një mosmarrëveshje mes dy vendeve...

Meta përshëndet fillimin e furnzimit me gaz të Europës Perëndimore përmes TAP: Investimi më i rëndësishëm në Shqipëri

Presidenti i vendit Ilir Meta ka përshëndetur fillimin e furnizimit me gaz natyror të Europës Perëndimore përmes gazsjellësit TAP. Përmes një njoftimi në Facebook,...

Europa drejt çlirimit nga pandemia, një tjetër shtet heq masat kufizuese kundër Covid-19 nga 5 marsi

Austria do të heqë pothuajse të gjitha masat kufizuese kundër Covid nga 5 marsi. Sipas njoftimit të qeverisë mësohet se të gjitha masat e...

DW: Çfarë e pret Evropën në vitin 2022?

Vështrimi pas në vitin 2021 dhe perspektiva e vitit 2022 për Bashkimin Evropian mund të përmblidhen me një fjalë: Pandemi! Luftimi i pandemisë së...

Lajmet e fundit