Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
87 %
1.5kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

Europa League

EUROPA LEAGUE/ ‘Zbërthehen’ portat, ‘thyhet’ rekordi i Milanit dhe SHKËLQEN Kumbulla (REZULTATET)

Ka rezultuar spektakolare mbrëmja e sotme në UEFA Europa League.   Në 24 takimet e  vlefshme për raundin e tretë të fazës...

Nuk ka më MREKULLI nga ekipet shqiptare, Kukësi, Teuta dhe Laçi ‘lajnë duart’ me Europën

27 gushti ishte një ditë e shënuar për futbollin shqiptar, pasi Kukësi, Teuta dhe Laçi arritën të kualifikoheshin në turin e dytë të fazës...

Teutës i “shpërthen GRANADA” në dorë, durrsakët pësojnë goleadë në Europa League

Teuta i jep fund aventurës në Europë League pasi është mundur me rezultatin e thellë 0-4 nga Granada. Sfida e luajtur...

‘Sot Europa League foli shqip’, Armand Duka i ekzaltuar: Krenar për kualifikimin e tre klubeve shqiptare, sot ishte një Shqipëri që jep shpresë

Dita e sotme ka qenë vërtetë një ditë e madhe për futbollin shqiptar, pasi të tre ekipet pjesëmarrëse në turin e parë eleminator të...

Si asnjëherë më parë, ekipet shqiptare ‘fluturojnë’ në turin e dytë të Europa League

Kukësi dhe Laçi janë dy ekipet e tjera shqiptare që kanë arritur të kualifikohen në turin e dytë kualifikues të Europa League. ...

Presidenti Meta në stadium i sjell fat Teutës: I lumtur të shijoja fitoren dhe kualifikimin e merituar

Ilir Meta ka qenë i pranishëm në stadiumin “Niko Dovana” në Durrës për të ndjekur sfidën Teuta-Beitar Jeruzalem, e vlefshme për turin e parë...

TEUTA EUROPIANE, 2 gola çojnë durrsakët në turin e dytë të Europa League

Është mbyllur Teuta 2-0 Beitar Jerusalem. Durrsakët ia dalin të kualifikohen në turin e dytë të Europa League, duke fituar në shtëpi ndaj një...

Sevilla shpallet kampione e Europa League, mund 3-2 Interin e Contes (VIDEO)

Sapo ka përfunduar takimi mes Sevillias dhe Interit me shifrat 3-2. Spanjollët shpallen kampionë të Europa League për të gjashtën herë....

ZYRTARE/ 8 lojtarë bardheblu me COVID-19, anullohet ndeshja europiane e ekipit shqiptar

Lincoln dhe Prishtina nuk do luajnë pas pak minutash, në takimin final të parakualifikueseve të Europa League, që ishte programuar për në orën...

Europa League njihet me finalistin e dytë, të premten luhet Sevilja-Inter

Europa League ka njohur ditën e sotme edhe finalistin e dytë, që është ekipi italian i Interit, pasi ka mposhtur me rezultatin e thellë...

Lajmet e fundit