Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Euronews

Edi Rama intervistë për Euronews: Europa për ne është “fe” dhe s’mund ta tradhtojmë, nuk jemi gati për t’u anëtarësuar por për të hapur...

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për Euroneës ka folur për rrugëtimin e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian, ku u shpreh se vendi ynë nuk...

“Sa minuta zgjati?”, Rama bëhet vonë, gazetari ‘i kërkon leje’: Ta mbyll 1 sekondë emisionin këtu te kamera? (BATUTAT)

Kryeministri Edi Rama ishte i ftuar sot në emisionin “me pak fjalë” në Euronews, teksa në fund të intervistës u pyet për marrëdhëniet ekonomike...

Gazetari vë Ramën “me shpatulla pas murit”: Kam përpara listën e rrugëve që keni bërë. Vetëm dy janë kryesore, të tjerat dytësore…

Kryeministri Edi Rama sot është i ftuar në studion e Euroneës, ku është duke folur për zgjedhjet e ardhshme, por edhe për fushën e...

Ish-deputeti i LSI bën deklaratën e fortë në Euronews: Qeveria ka përdorur fondet e rindërtimit për paga

Përparim Spahiu, ish-deputet i LSI-së thotë se qeveria ka dështuar plotësisht në menaxhimin e financave publike, madje thotë se ato janë keq menaxhuar për...

Rimbursimi i ilaçeve, përfaqësuesi i Urdhrit të Farmacistëve në Euronews: Shuma e caktuar nga qeveria nuk mjafton

Qeveria shqiptare vendosi që të rimbursojë deri diku shpenzimet për barnat dhe ilaçet për kurimin nga Covid-19. Nga rimbursimi i barnave anti-covid do të...

Euronews Albania siguron projekt-përfundimet e Këshillit të Bashkimit Evropian: Shqipëria duhet të përmbushë 2 kushtet që të marrë pjesë në Konferencën e Parë Ndërqeveritare

Në lidhje me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ky dokument zbulon se konferenca e parë ndërqeveritare, e cila shënon çeljen zyrtare të negociatave, pritet...

Video ekskluzive/ Euronews Albania siguron pamje brenda kampit Al-Hol nga ku u evakuuan pesë shqiptarët

Riatdhesimi i pesë shqiptarëve nga Siria në Shqipëri ka qenë lajmi kryesor sot pothuajse në të gjithë mediat shqiptare. Katër fëmijë dhe një grua...

EURONEWS sulmon qeverinë për 3 inceneratorët: 72 milionë euro nga buxheti i shtetit dhe asnjë nuk punon

Euronews Albania përmes një artikulli ka sulmuar qeverinë përsa i përket çështjes së inceneratorëve. Në këtë artikull shkruhet se që nga...

Euronews Albania: Zyra e Ramës përzgjodhi mediat që bënë pyetje në konferencë

Në axhendën e mbledhjes ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe Kosovës, përcjellë mediave pasditen e së enjtes, zyra për shtyp e Kryeministrit Edi Rama u lutej...

Albin Kurti: Shqiptarët do të jenë vetëm konsumatorë në “Jugosllavinë e katërt”

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka shprehur sërish kundërshti për krijimin e minishengenit ballkanit, duke thënë se shqiptarët e Kosovës dhe Shqipërisë në...

Lajmet e fundit