Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

euronews albania

Pas 25 vitesh në ekran, Ilva Tare e emocionuar i “jep fund” me televizionin: Faleminderit me zemër! Tani është momenti për t’i kushtuar më...

Gazetarja e njohur Ilva Tare ka njoftuar se pas 25 vitesh në ekran, do të tërhiqet nga puna në television, për t’iu përkushtuar më...

Erla pa barriera, bruto… ashtu siç është

Ditët e fushatës elektorale për zgjedhjet 2021 e sollën (kryesisht) në ekranin e Euronews, në panelet e diskutimeve të gjata politike. Ishte si një...

Rama për Euronews Serbia: Kosova të shohë drejt së ardhmes, padia për gjenocid është vendim i pavarur i Prishtinës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka shprehur rezervat e tij ndaj planit të Kosovës për të paditur Serbinë në Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë për...

Edhe Lei Kraja vesh fanellën e Euronews!

Euronews Albania vazhdon të bëjë lajm me “blerjet” e bujshme dhe 11-shja e ikonave televizive që po ndërton nga muaji në muaj po e...

Kryeministri Zaev për Euronews Albania: Do zhgënjehesha nëse BE nuk hap dritën jeshile për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev u shpreh për Balkan Talks në Euronews Albania se do zhgënjehej, nëse BE nuk do t’i japë...

Sondazhi i Euronews Albania: Partia Socialiste fiton zgjedhjet me diferencë shumë të ngushtë, vetëm 0.5% të votave më shumë se opozita e bashkuar

Sondazhi i pestë kombëtar i kompanisë MRB për Euronews Albania parashikon që Partia Socialiste t’i fitojë me një diferencë të ngushtë zgjedhjet e 25...

Sondazhi i Euronews Albania për Tiranën: PS parti e parë, por Aleanca për Ndryshim dhe LSI e barazojnë me mandate

Partia Demokratike po gëzon rritje të mbështetjes së votuesve megjithatë rezultati i zgjedhjeve parlamentare për qarkun e Tiranës pritet të jetë me një avantazh...

Sondazhi në Euronews Albania: Karrigia e kryeministrit, Rama dhe Basha në garë të ngushtë, por kreu i socialistëve merr më shumë opinione pozitive

Dy liderët e partive kryesore në vend, Edi Rama dhe Lulzim Basha janë në një garë të ngushtë për të fituar votën e shqiptarëve...

Sondazhi i Euronews Albania: Garë e fortë në Durrës, PS dhe PD me shumë pak diferencë, LSI rrezikon të ngelet pa mandate

Nëse zgjedhjet parlamentare do të mbaheshin sot, Qarku i Durrësit do të ishte një fushëbetejë e fortë mes Partisë Socialiste dhe asaj Demokratike. Sondazhi i...

“Simptoma që nuk duhet neglizhuar”, mjeku Genc Sulçebe: Ku dallon Covid-i me gripin e zakonshëm

Lakorja e të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19 ka shfaqur prirje rritëse në Shqipëri, dhe këto tregues kanë shkaktuar pasiguri dhe frikë në popullatë....

Lajmet e fundit