Tirana
thunderstorm
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
3.1kmh
75 %
Hën
23 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
24 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

eurobondi

Eurobondi 650 milionë euro i Shqipërisë mes suksesit dhe rezervave; Fqinjët me interesa më të mira

Shqipëria mbylli të enjten e shkuar daljen e saj të pestë në tregjet e kapitalit për një emetuar një Eurobond. Edhe pse synimi ishte...

Shqipëria emeton me sukses Eurobondin 650 milionë euro për 10 vite, rikonfirmohet besimi te investitorët dhe tregjet ndërkombëtare financiare

Ditën e sotme Shqipëria doli në tregjet ndërkombëtare financiare me një obligacion ndërkombëtar të ri 10-vjeçar në vlerën prej 650 milion euro, me një...

“PD si zog me dy krena, por jo shqiponjë”, Rama sqaron Eurobondin: Nuk është një borxh i radhës, por një mekanizëm financimi me likujditete

Kryeminsitri Edi rama u është përgjigjur akuzave të opozitës në lidhje me Eurobondin, pasi deputetët demokratë u shprehën se me këtë Eurobond po rritet...

Vasili sulmon PD-në dhe e quan “fake-opozitë”: Kompromise pas kuintave, që janë kapje…

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili sulmon Partinë Demokratike duke e quajtur si “opozitë false”, ndërsa aludon për “kompromise” me qeverinë dhe “kapje” prej saj. Përmes...

Miratimi i Eurobondit, Kadilli sulmon opozitën: PD nuk e kundërshtoi! U bëj thirrje deputetëve demokratë të mos u binden udhëheqësve të partisë

Fatbardh Kadilli ka sulmuar opozitën pas miratimit të Eurobondit nga Parlamenti, edhe pse deputetët opozitarë abstenuan. Sipas tij, PD duhet ta kudërshtonte jëtë Eurobond, për...

Ristani bën deklaratën e fortë: Rama dhe Basha punuan së bashku për të eleminuar LSI-në dhe për të goditur Berishën, bëjnë lojë dhe batuta

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Arben Ristani ka deklaruar se kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha janë së bashku dhe ky i fundit...

Eurobondi 700 mln euro, paralajmëron Malaj: Po merret për të mbështetur PPP-të, do të kemi më shumë të varfër e biznese që kërkojnë ndihmë

Ish-ministri i Financave Arben Malaj ka folur për Eurobondin e miratuar sot në Kuvend, duke thënë se Shqipëria po merr borxh pa sqaruar se...

Parlamenti miraton me votat e mazhorancës Eurobondin 700 milionë euro

Parlamenti ka miratuar mbrëmjen e sotme pas një seance maratonë të nisur nga paraditja dhe të shoqëruar me akuza të opozitës, Eurobondin prej 700...

Presidenti Meta i jep “dritën jeshile” Kuvendit: Shqipëria del në tregun e Eurobondit, të përdoret me efikasitet për të mirën e vendit

Presidenti Ilir Meta njofton se i ka dhënë "dritën jeshile" Kuvendit për hyrjen në fuqi, menjëherë, të ligjit për daljen e Shqipërisë në tregun...

‘I gëzuar’ nga Eurobondi, Rama batuta me gazetaret: Meqë ju jeni një specie e rrallë në ekonomi dhe unë një piktor i vjetër…

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë me gazetarët lidhur me emetimin e Eurobondit me vlerë 650 milionë euro në tregjet ndërkombëtare, ku tha...

Lajmet e fundit