Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
46 %
2.6kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

eurobond

Marrja e borxhit 700 milionë euro, zbardhet SMS-ja e kreut të Grupit të PD, “urdhër” deputetëve si të votojnë

Kuvendi i Shqipërisë miratoi dy ditë më parë, në datë 28 tetor, në seancë plenare projektligjin për Eurobondin, sipas të cilit qeveria shqiptare do...

Eurobondi 650 milion euro, përfiton Shqipëria, interesi është shumë i favorshëm

Qeveria shqiptare ka arritur të emetojë një Eurobond me vlerë 650 milionë euro në tregjet ndërkombëtare, me një kupon prej 3.62% dhe yield prej...

PD, Tabaku: Rama merr 500 mln euro borxh për të shlyer borxhin, pa asnjë investim

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama për euro bondin prej 500 milion euro, duke akuzuar qerverinë...

Lajmet e fundit