Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
2.1kmh
40 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
21 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Euro2020

Të gjithë bëjnë nga 2 gola, “paqe” mes Portugalisë dhe Francës, Gjermania rrezikon eleminimin nga Hungaria

Kanë përfunduar sfidat e fundit të grupit F, të vlefshme për kualifikueset e raundit 1/8 të Euro2020. Surpriza dhe gola, penallti dhe gjithçka tjetër....

EURO 2020/ Humbje “e ëmbël” për Çekinë, Kroacia “gjunjëzon” Skocinë dhe vazhdon rrugëtimin

Anglia ka mposhtur Çekinë me rezultatin 0-1 në ndeshjen e tretë në grupin D, duke marrë vendin e parë në këtë grup.Ka mjaftuar goli...

EURO 2020/ Dramë në grupin B, Belgjika e mbyll me pikë të plota, Danimarka “shkatërron” Rusinë dhe kualifikohet (VIDEO)

Kanë përfunduar edhe ndeshjet e treta në grupin B, të vlefshme për Kampionatin Europian, ku Belgjika e ka mbyllur me pikë të plota, pasi...

EURO2020/Hollanda perfekte edhe ndaj Maqedonisë së Veriut, Austria mposht Ukrainën dhe gjen Italinë në raundin tjetër

Hollanda e ka mbyllur me fitore edhe ndeshjen e tretë në grupin C, ku ka triumfuar me rezultatin 0-3 ndaj Maqedonisë së Veriut. Goli i...

EURO 2020/ Italisë i mjafton 1 gol për ta mbyllur e para në grup, kualifikohet edhe Uellsi, Shaqiri mban Zvicrën me shpresë

Italisë i ka mjaftuar vetëm një gol për të marrë fitoren ndaj Uellsit dhe për ta mbyllur grupin A me pikë të plota. Ka...

EURO 2020/ Përfundojnë pjesët e para, Zvicra i shënon dy gola Turqisë, Italia i falet talentit të Atalantës

Kanë përfunduar pjesët e para në dy ndeshjet e grupit A në Kampionatin Europian, Itali-Uells dhe Zvicër-Turqi.Zviceranët kanë shënuar dy herë në pjesën e...

EURO 2020/ Spanja harron të fitojë dhe rrezikon kualifikimin, Polonia i falet Lewandowskit (VIDEO)

Spanja nuk ka arritur të fitojë as në ndeshjen e dytë ndaj Polonisë, duke marrë vetëm 1 pikë në barazimin 1-1.Alvaro Morata shënoi golin...

EURO 2020/ Gjermania e pamëshirshme ndaj kampionëve në fuqi, Portugalisë nuk i mjafton Ronaldo (VIDEO)

Gjermania është treguar e pamëshirshme ndaj kampionëve në fuqi të Portugalisë, pasi ka fituar me rezultatin 4-2, në një ndeshje ku nuk e ka...

EURO 2020/ Surprizë në Budapest, Franca nuk merr më shumë se një barazim ndaj Hungarisë (VIDEO)

Surprizë në “Puskas Arena” të Budapestit, ku favoritët e Francës nuk arritën të merrnin më shumë se një barazim ndaj vendasve të Hungarisë.Kanë qenë...

EURO 2020/ Kroacia shpreson te kualifikimi në ndeshjen e fundit, vetëm 1 pikë në ndeshjen ndaj Çekisë

Kroacia nuk ka arritur të marrë më shumë se 1 pikë në ndeshjen e dytë në grupin D ndaj Çekisë, pasi ndeshja u mbyll...

Lajmet e fundit