Tirana
moderate rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1kmh
75 %
Mar
22 °
Mër
25 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
22 °
E martë, 27 Shtator, 2022

TAG

Euro2020

EURO 2020/ TROFEU shkon në ROMË, Italia “pushton” Londrën dhe fiton Kampionatin Europian

Italia është Kampione e Europës, pasi në finale arriti të mposhtë me penallti Anglinë në finale që u luajt në Londër.Ka qenë një ndeshje...

EURO 2020/ Nuk mjaftojnë 90 minuta për të përcaktuar fituesin, Anglia dhe Italia i drejtohen shtesave

Nuk kanë mjaftuar 90 minuta për të përcaktuar fituesin e Kampionatit Europian, pasi Anglia dhe Italia janë ndarë në barazim 1-1.Fillimisht kanë qenë anglezët...

Në Romë apo në shtëpi? Publikohen formacionet zyrtare të supersfidës Angli – Itali, Southgate ndërron skemën për të thyer murin “axurr”

Në orën 21:00 do të luhet në stadiumin “Ëembley” të Londrës finalja e Kampionatit Europian mes Anglisë dhe Italisë.Trajnerët Southgate dhe Mancini kanë publikuar...

VIDEO/ Pak orë para finales së EURO 2020, tifozët e Anglisë rrihen me grushta me njëri-tjetrin

Angli-Itali është finalja e madhe e EURO 2020, me sfidën do të luhet në orën 21:00 në “Wembley”. Vtëm pak orë para ndeshjes tifozët e...

EURO2020/ Pas 55 vitesh Anglia rikthehet të luajë një finale, Danimarka largohet me kokën lart

Anglia merr një fitore të artë 2-1 pas 120 minutash ndaj Danimarkës dhe arrijnë finalen e madhe të EURO 2020 teksa do të përballen...

Armand Duka ndjek gjysmëfinalen e Europianit në Uembli, takohet me kryeministrin britanik Boris Johnson

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka ndodhet në stadiumin Uembli të Londrës, ku po shikon gjysmëfinalen e Europianit mes Anglisë dhe Danimarkës.Në...

Italia shkon me “dorë në zemër” në finalen e Euro2020 në Wembley, Spanjën e “djeg” Morata në penallti (VIDEO)

Italia është finalistja e parë që pret biletën për në finalen e madhe të Wembley më datë 11 korrik. Atje do të presë fituesen...

EURO 2020/ Kompletohen çiftet gjysmëfinaliste, Anglia “shkatërron” Ukrainën dhe “fluturon” drejt Uemblit

Anglia është gjysmëfinalisja e katërt e Kampionatit Europian, pasi arriti të mposhte lehtësisht me rezultatin 4-0 Ukrainën.Ndeshja u dominua nga anglezët, të cilët e...

Italia në gjysmëfinale, kryeministri Rama i gëzohet fitores: Kur ylli është skuadra

Italia ka arritur të kalojë në gjysmëfinale të Kampionatit Europian, pasi ka mposhtur me rezultatin 2-1 Belgjikën.Triumfit të italianëve i është gëzuar edhe kryeministri...

EURO 2020/ Mynihu “ngjyroset” blu, Italia madhështore mposht Belgjikën dhe “fluturon drejt gjysmëfinales

Italia është gjysmëfinalistja e dytë e Kampionatit Europian, pasi mposhti Belgjikën me rezultatin 2-1 në ndeshjen që u luajt në Mynih të Gjermanisë.Një sfidë...

Lajmet e fundit