Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

Euro2016

Heqja e pasaportave diplomatike për lojtarët, reagon Andi Lila: Hakmarrje! I hoqën pasi i dhamë bluzen e Kombëtares Lulzim Bashës, qeveria e re do...

Ditën e sotme qeveria vendosi që t’u heqë pasaportën diplomatike lojtarëve të Kombëtares së futbollit që kualifikuan Shqipërinë në Kampionatin Europian të vitit 2016.Ditën...

EURO ‘nuk gjen qetësi’, ja me sa u këmbye sot

Monedha e përbashkët e ka nisur javën e zhvlerësuar përkundjet monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, një euro...

2016-ta rekord për Shqipërinë në Google, interesi më i lartë ndonjëherë nga të huajt, ja çfarë ndikoi

Viti 2016 shënon rekord për interesin e treguar nga të huajt për Shqipërinë në internet. Kërkimet në Google për vendin tonë janë gati dy...

Slloveni i votuar nga Duka dhe Vokrri e nis punën duke injoruar tifozët shqiptarë

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s është mbledhur sot në Athinë për herë të parë që pas zgjedhjes së presidentit të ri të kësaj organizate, Aleksander...

Legjendat e futbollit jo në një mendje me tifozët, zgjedhin golin e Shaqirit si më të bukurin e Europianit

Paneli i specialistëve të UEFA-s i përbërë nga 13 persona ka zgjedhur golin e Xherdan Shqirit si më të bukurin e EURO 2016. UEFA...

Mërgim Mavraj në median gjermane: Pritja nga Euro2016, nuk ishte dhe aq e bukur, duhet të ishte spontane

Mbrojtësi shqiptar Mërgim Mavraj është rikthyer nga pushimet në Këln. Të dielën ai udhëtoi në Austri me ekipin e tij për të vazhduar stërvitjen....

Shtypi i huaj rendit Shqipërinë në 5 fituesit e Euro 2016, mësoni arsyet!

Europiani 2016 nuk kishte fitues vetëm Portugalinë, që triumfoi në finale me Francën, por kishte edhe disa fitues të tjerë. Sipas shtypit irlandez, konkretisht...

Zhgënjimi me Kombëtaren, tifozët francezë përleshen me policinë

Ndryshe nga portugezët që kanë festuar përgjatë gjithë natës, tifozët francezë tepër të zhgënjyer janë përleshur me policinë në Paris. Dhjetra...

Lisbon, Paris, Londër, festa e çmendur e tifozëve portugezë (Foto-galeri)

Tifozët portugezë kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit të sotëm fitoren e kupës së parë në histori. Me qindra tifozë kanë...

Statistika e pabesueshme e Eder me Portugalinë

Eder është lojtari që shënoi golin vendimtar për Portugalinë, e cila u shpall mbrëmjen e djeshme Kampione e Europës. Vetëm pak minuta nga përfundimi...

Lajmet e fundit