Tirana
few clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
35 %
8.2kmh
20 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
16 °
Sht
14 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

euro 2020

Kupa nuk shkoi në shtëpi! Princ William zemërthyer për humbjen e Anglisë: Mbajeni kokën lart dhe jini krenarë për veten tuaj

Kupa nuk shkoi në shtëpi, por në Romë! Italia mbrëm mundi Anglinë në finalen e Euro 2020, pas kohës shtesë, me penallti. Duka dhe dukesha...

2021 një ogur i mirë për Italinë, kupat njëra pas tjetrës në gadishullin Apenin

Mes lotësh dhe emocionesh Italia mbrëmjen e djeshme arriti të triumfojë përballë Anglisë në “Euro 2020”. Pas një viti të gjatë dhe sfilitës, me mijëra...

EURO 2020/ Përfundon pjesa e parë e finales, Anglia në avantazh me golin e Luke Shaw

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kampionatit Europian që po luhet në “Wembley” mes Anglisë dhe Italisë. Anglezët janë në avantazh me rezultatin...

Euro 2020: Bota “mban frymën” në Wembley, luhet sot finalja Itali – Angli

Sot në 21:00 pas një muaji aktivitet, Europiani 2020 do zhvillojë sfidën finale në Londër. Në mitikun Wembley, Italia dhe Anglia do diskutojnë finalen...

Anglia siguroi biletën për në finale, Dua Lipa “çmendet” nga gëzimi: Po vjen në shtëpi!

Dje, kombëtarja e Anglisë arriti të fitojë kundër Danimarkës me rezultatin 2:1. Si rrjedhojë, Anglia siguroi biletën për t’u kualifikuar në finalen e madhe të...

EURO 2020/ Danimarka ëndërron, mposht Çekinë dhe siguron gjysmëfinalen e Uemblit

Danimarka është gjysmëfinalistja e tretë e Kampionatit Europian, pasi arriti të mposhtë Çekinë me rezultatin 2-1.Një ndeshje e luftuar deri në fund ajo e...

Përtej fushës së futbollit, tifozet seksi “pushtojnë” EURO 2020 (FOTO)

EURO 2020 ka hyrë në një fazë të rëndësishme. Shumë skuadra janë eleminuar, teksa shumë pretendente janë akoma në garë.  Përveç lojës së bukur të...

EURO 2020/ Anglia nuk merr më shumë se 1 pikë në derbin me Skocinë, “3 Luanët” thuajse të kualifikuar

Anglia nuk ka shkuar më shumë se barazimi 0-0 në derbin ndaj Skocisë, në një ndeshje të luftuar deri në fund.“3 Luanët” ngjiten në...

EURO 2020/ Suedisë i mjafton një penallti për të marrë kryesimin e grupit, Sllovakia ka ende shpresë për kualifikim

Suedia ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Sllovakisë në ndeshjen e vlefshme për grupin E në Kampionatin Europian.Suedezëve u ka mjaftuar një penallti e...

Mister shkaqet e arrestit kardiak, doktori i kombëtares daneze: Eriksen ishte i ikur

Doktori i ekipit kombëtar të Danimarkës ka konfirmuar se futbollisti Christian Eriksen pësoi arrest kardiak gjatë ndeshjes kundër Finlandës për Kampionatin Europian. Por për doktorët...

Lajmet e fundit