Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Eugena Tomini

Eugena Tomini tregon nëse ka raste të dyshuara me lijën e majmunit në Shqipëri

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik Eugena Tomini ka folur për linë e majmunit, një virus që është shfaqur në disa vende europiane. Ajo theksoi...

Omicron dhe Delta qarkullojnë në Shqipëri, Tomini: Kemi arritur pikun më të lartë gjatë këtyre dy viteve të pandemisë

Komiteti Teknik i Ekspertëve po flet në lidhje me situatën epidemiologjike në vend. Eugena Tomini, drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik tha se këto dy...

Varianti Omicron në Shqipëri, Tomini: Kemi patur sinjale për prezencën e virusit që në 5 Dhjetor, dy të infektuarit patën kontakte…

Ditën e sotme u konfirmuan dy raste pozitive me variantin e ri të Covid-19, “Omicron” në vendin tonë. Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik,...

Ikën si zv.ministre e Shëndetësisë, Tomini emërohet drejtoreshë e ISHP

Eugena Tomini, është liruar nga detyra si zv.ministre e Shëndetësisë. Bëhet me dije se Tomini është emëruar drejtoreshë e Institut të Shëndetit Publik (ISHP), duke...

Tomini: Kemi 620 mijë vaksina stok, Sinovac do aplikohet si dozë e tretë

Zv/ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini, në mbledhjen e Komisionit të Shëndetësisë ka bërë me dije se në vendin tonë janë 620 mijë doza vaksine...

Pse po frenohet vaksinimi? Përgjigjet Tomini: Teoritë konspirative janë më dominuese në popullatë sesa aplikimi i dozës anti-Covid

Zv.ministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini tha mbrëmjen e sotme se në vendin tonë është vënë re një ulje e aplikimeve ditore të vaksinës. Kjo...

Tomini tregon arsyen pse Rama e dha lajmin e zgjatjes së orarit për muzikën para Komitetit të Ekspertëve: I thamë se…

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ishte e ftuar sot në News24 ku dhe foli për situatën aktuale në vend, lidhur me Covid dhe pandeminë...

Varianti “Delta” i afrohet Shqipërisë, Tomini: Ende nuk kemi asnjë rast të konfirmuar, por sigurisht që jemi të rrezikuar

Varianti “Delta” i koronavirusit ka vënë në alarm të gjithë botën, pasi shifrat e infektimeve dhe viktimave janë rritur ndjeshëm në javët e fundit.Lehtësimi...

Tomini këshillë për lehtësimin e masave: Aktiviteti në stadiume dhe teatro nis më 1 korrik, por kujdes se…

Zëvendësministrja e Shëndetësisë Eugena Tomini ka folur për lehtësimin e masave, të vendosura nga Komiteti Teknik, duke u shprehur se do të vijë në...

Tomini jep lajmin e MIRË: Në fund të majit do të ketë lehtësim të masave, ja do kur marrin dozën e dytë të Sinovac...

Zëvendësministrja e Shëndetësisë, Eugena Tomini ka deklaruar se në fund të majit është parashikuar për një lehtësim të masave, duke iu referuar situatës së...

Lajmet e fundit