Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
8.8kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

Ervin Salianji

Ervin Salianji rrezikon burgun, dosja “Babale” do gjykohet nga Elona Toro

Dosja e shumëpërfolur "Babale" do të gjykohet nga magjistratja Elona Toro. Vendimi është marrë këtë të enjte, pasi me kërkesë të deputetit Ervin Salianji...

Shtyhet sërish seanca për Ervin Salianjin, deputeti: Gjyqtarja s’duhet ta kishte marrë çështjen, ka anshmëri politike

Është shtyrë për herë të nëntë seanca gjyqësore për Salianji tha se kërkoan deputetin e Partisë Demokrtaike, Ervin Salianji për çështjen “Babale”. Salianji tha se...

Çështja “Babale”, nis në Apel seanca për Ervin Salianjin, deputeti kërkon përjashtimin e gjyqtares relatore

Në Gjykatën e Apelit në Tiranë po zhvillohet sot seancën e radhës për gjyqin ndaj deputetit të PD Ervin Salianji. Ky i fundit është...

Salianji: Edi Rama duhet të ndezë shumë qirinj që t’i falet shpirti i vet, vetëm Zoti mund ta shpëtojë

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është shprehur se afera “McGonigal” është një aferë personale e kryeministrit Edi Rama. Komentet Salianji i bëri gjatë një...

Debati për “çadrën” në bulevard, Salianji: Rrëzuam Qeverinë! Fevziu: Ishte pazar, ndatë institucionet me lekë

Deputeti demokrat Ervin Salianji është shprehur mbrëmjen e sotme se protesta e opozitës në vitin 2017 përmes çadrës së vendosur në bulevard, arriti të...

Kuvendi pranon kërkesën e deputetëve të PS, 8 kolegë demokratë përjashtohen për 10 ditë

Komisioni i Etikës në Kuvendin e Shqipërisë, ka marrë vendim për të përjashtuar 10 ditë nga seancat plenare dhe komisionet përkatëse, 10 deputetë të...

PS kërkon përjashtimin e deputetëve të PD, Salianji: Njerëz të lidhur me krimin duan t’i mbyllin gojën opozitës

Deputeti i Partisë Dempkratike, Ervin Salianji ka folur pas mbedhjes së Komisionit të Votmit dhe Etikës, ku PS kërkoi përjashtimin për 10 ditë nga...

Kërkuan përjashtimin e tij dhe 7 kolegëve të PD, Salianji tallet me deputetët socialistë: Pupacët që nuk flasin kurrë qenkan shqetësuar

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar menjëherë pas dorëzimit të kërkesës nga ana e Partisë Socialiste lidhur me përjashtimin me 10 ditë...

“Duhet të thirren institucionet”, Salianji te “Siguria”: Duhet të jepet llogari për çështjen e McGonigal dhe sqarime për çmontimin e kamerave

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka kërkuar që në Komisionin e Sigurisë të diskutohet për çështjen e shumëpërfolur të McGonigal, si dhe për...

Çështja “Babale”, shyhet sërish seanca për Ervin Salianjin (Arsyeja)

Është shtyrë për herë të tetë seanca gjyqësore deputetin e Partisë Demokrtaike, Ervin Salianji për çështjen “Babale”. Bëhet me dije se seanca është shtyrë për...

Lajmet e fundit