Tirana
clear sky
-4.5 ° C
-4.5 °
-4.5 °
80 %
1.5kmh
0 %
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
9 °
Die
10 °
Hën
9 °
E enjte, 27 Janar, 2022

TAG

Erlis Hereni

Qeveria emëron drejtorin e ri të Shpronësimeve, caktohet ish-këshilltari i Saimir Tahirit

Ditën e sotme qeveria ka emëruar drejtorin e ri të Përgjithshëm të Agjencisë Shtetërore për Shpronësimin. Sipas vendimit tani e tutje...

Ish-këshilltari i Tahirit: Nëse do zbatohej ligji i miratuar në 2017-ën, ajo që ndodhi në HAVANA do shmangej (E PLOTË)

Nëse do të ishte zbatuar ligji i miratuar nga parlamenti dhe i propozuar nga Saimir Tahiri në mars 2017, asgjë nuk do të ndodhte...

Arrestimi i mbesës së Mogherinit, ironizon pedagogu: U zhgënjeva, asnjë reagim nga BE! Çudi e madhe, për besë…

Bëri bujë të madhe, dy ditë më parë në media, arrestimi në Itali i mbesës së zyrtares së lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini....

A e dini se ‘Vettingu’ vjen nga fjala ‘veteriner’? Pedagogu hedh dritë mbi etimologjinë

Një nga fjalët më të lakuara prej së paku një viti, në media, politikë por edhe në radhët e opinionit publik. E...

“Luli, ndërroje përkthyesin e gjuhëve Lindore, o njësh de Jure”, këshilltari i Tahirit i “përkthen” Bashës atë që ka kuptuar gabim

- Zbato Kushtetuten e mos u moho te drejten turisteve per te vizituar Shqiperine thjesht e vetem se "Cfare nuk pritet nga Kerpudha...

Plan okult për të destabilizuar vendin, reagon menjëherë këshilltari i Tahirit

Permes farsave tenton te mbuloje si diellin me shoshe dhe ate cka vertet i Shqeteson: "nje Shqiperi qe progreson permes luftes ndaj paligjshmerise...

Lajmet e fundit