Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
42 %
1kmh
20 %
Die
18 °
Hën
17 °
Mar
11 °
Mër
12 °
Enj
12 °
E diel, 2 Prill, 2023

TAG

erjon veliaj

Veliaj zbuloi emrat e JOQ dhe Lolitës, reagon Shoqata e Gazetarëve Europianë: Akt i rëndë, kjo sjellje e rrezikshme të ndalet menjëherë!

Shoqata e Gazetarëve Europianë ka reaguar për veprimin e kryebashkiakut të Tiranës, Erjon Veliaj, i cili pak ditë më parë zbuloi me emra dy...

Zëdhënësja e fushatës së Këlliçit denoncon: Veliaj shtron asfalt elektoral me kompani të sekuestruar, pronari i dënuar për trafik droge

Silvi Bardhi, zëdhënësja e fushatës së kandidatit të PD për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka denoncuar kryebashkiakun Erjon Veliaj se “shtron me asfalt elektoral...

FOTO/ Pas Ramës edhe Veliaj në Hagë, takon ish-krerët e UÇK-së, ja kush e shoqëron

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Enver Hoxhaj dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, kanë udhëtuar në Hagë për të vizituar ish krerët...

“Më pyetën, kryetar t’i japim leje Saliut për protestë?”, Veliaj: U thashë po, njerëzit duhet të shohin nga çfarë kanë shpëtuar

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka reaguar në lidhje me protestën e sotme të thirrur nga kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha. Ai thotë se...

16 shtetas të huaj marrin nënshtetësinë shqiptare, Veliaj: Reflektojmë për bashkëjetesën dhe fqinjësinë e mirë; shqiptarët, gjithmonë me atë që është në nevojë

Shtetas të huaj, profesionistë në fusha të ndryshme, zgjedhin Tiranën për të ndërtuar jo vetëm karrierën e tyre, por edhe për të jetuar. Të...

“2.1 mln dollarë ndihma te FIFA dhe UEFA për FSHF, të zhdukura”, Veliaj: Ku shkuan këto para? Më thoni një fushë që kanë bërë...

I ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 me Sokol Ballën, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj shprehu indinjatën e tij për...

Gati 3 pallatet e para tek “5 Maji” Veliaj: Kush e përdor ‘5 Majin’ për “karrige e brava”, le të mendojë për bravat e...

Viti i Ri do t’i gjejë familjet që humbën shtëpitë nga tërmeti i 26 Nëntorit 2019 në kryeqytet me shtëpi të reja. Tre pallatet...

Basha refuzon pajtimin me Veliajn, paraqitet vetë në GJKKO

Kreu i PD, Lulzim Basha ka refuzuar që të pajtohet me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, të cilin e akuzon për shpifje. Basha ka qenë...

Rita ora i dhuron Tiranës kostumin popullor që veshi te kënga e famshme “Gunna”, Veliaj: “Do ta fillojmë Muzeun e ri Etnografik me një...

Ne Muzeun Etnografik te Tiranes, qe bashkia do ta krijoje brenda godines se “Sarajeve te Toptaneve”, do te ekspozohet edhe kostumi popullor tradicional shqiptar,...

Veliaj për pronarët e “5 Majit”: Do përfitojnë sipas ligjit, aq metra pronë sa kanë! Spekulantët me procesin e rindërtimit do nxirren publikisht si...

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka siguruar se të gjithë ata që kanë humbur shtëpitë nga tërmeti i nëntorit 2019 apo preken...

Lajmet e fundit