Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

erjon brace

“Divjaka nuk ka mjellma, trau i paligjshëm”, Braçe i drejtohet opozitës: S’kam unë pallate dhe resorte brenda parkut, boll bëtë sikur ziheni me qeverinë

Deputeti i PArtisë Socialiste, Erion Braçe, e ka quajtur të paligjshme vendosjen e traut elektronik në Plazhin Kombëtar të Divjakës. Sipas deputetit bazuar në nenet...

“Rri e qetë, s’do punoj ndonjëherë në atë Ministri”, Braçe e Krifca përplasen në Kuvend: Mos i bëni mesazhet poshtë e lart se në...

Vijon interpelanca në Kuvend mes deputetit Erion Braçe dhe ministres Frida Krifca për bujqësinë si dhe për tokat bujqësore në përdorim të subjekteve private. Kjo...

Erion Braçe “kapet” me Blendi Fevziun: Thotë që shqiptarët harxhojnë 50% të të ardhurave për ushqim, shyqyr që doli tabela dhe tregoi shifrën e...

Deputeti socialist Erion Braçe ëhstë “kapur”me gazetarin Blendi Fevziu, pasi ky i fundit tha gjatë një interviste me ministren Belinda Balluku se shqiptarët harxhojnë...

Dorëheqjet e 3 drejtorëve, Erion Braçe vizitë ‘BLIC’ në Kadastrën e Vlorës

Zv.kryeministri Erion Braçe ka zvilluar këtë mëngjes një vizitë në Kadastrën e Vlorës. Mësohet se nr.2 i qeverisë ka bërë një...

Me nënën në krah, Erjon Braçe i bën thirrje burrave që kurrë nuk i deshën gratë

Ditës Ndërkombëtare të Gruas, 8 marsit mes urimeve të shumta i është bashkangjitur dhe urimi i zëvendës kryemistrit Erjon Braçe. Braçe...

Firmosën lënien e mandateve, vjen reagimi i parë nga mazhoranca: I dogjët prap? Po pse?

Zëvendëskryemistri Erjon Braçe ka reaguar pas firmosjes së djegies së mandateve nga opozita. Ai ironizon opozitën duke thënë se do i...

Protesta e dhunshme e opozitës, reagon Braçe: Një tentativë e Berishës dhe Bashës për t’u rrahur e vrarë, nuk krahasohet me ‘21 janarin’

Zëvendëskryemistri Erjon Braçe ka reaguar pas protestës së opozitës përpara Kryeministrisë. Ai ka bërë një krahasim me protestës së sotme dhe...

Ndryshimet në qeveri, Fino: Politikisht mund të mos jem dakord (Mesazh Ramës edhe për Erjon Braçen)

Për deputetin socialist Bashkim Fino, ndryshimet e bëra nga kryeministri Rama në kabinetin qeveritar, janë në rregull nga ana kushtetuese, edhe pse politikisht ai...

Vendimi i studentëve për BOJKOT, vjen reagimi i parë nga qeveria: E pandershme dhe partiake, një klasë s’mund të…

Pas vendimit të një grupi studentësh për t’u ngujuar në fakultete dhe bojkotuar procesin e mësimit, vjen reagimi i parë nga qeveria. ...

Kërcet DAULLJA në fakultet, zv.kryeministri poston VIDEON: Urdhëroni! Kjo është tallava

Zëvendës kryeministri Erjon Braçe poston në rrjetet sociale një video nga protesta e studentëve në ambientet e fakultetit ku shihen teksa nxjerrin jashtë sallave...

Lajmet e fundit