Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
30 %
4.1kmh
0 %
Hën
2 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

erion veliaj

“SPAK ka prova ulëritëse”, gazetarja tregon detaje për inceneratorët, pas takimit me Dumanin: Cili është roli i Erion Veliaj?! Korrupsioni shkon deri lart

Gazetarja Klodiana Lala ka treguar sot se kreu i SPAK Altin Dumani, u ka deleguar prokurorëve të posaçëm kompetencat të plota për hetimin e...

“Metës dhe Monikës u është prishur pazari brenda shtëpisë”, Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Ke hedhur firmën për inceneratorin, tani bën si skuth

Kryebashkiaku i Erion Veliaj është shprehur sot se aktualisht Tirana paguan për grumbullimin e mbetjeve në landfill shumë më lirë se sa koha kur...

Tedi Blushi del në terren: Katër herë është asfaltuar rruga te Pazari ri, është e degraduar

Sekretari i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka denoncuar rikonstruksionin e rrugës “Tefta Tashko Koco” në Tiranë, duke e quajtur atë një vjedhje të...

Ndërtimi i rrugës “Xhon Belushi”, PD kallëzon në SPAK Erion Veliajn

Partia Demokratike do depozitojë në SPAK një kallëzim për kryebashkiakun Erion Veliajn në lidhje me tenderin e rrugës “Xhon Belushi” në Tiranë. Deputetja, Albana Vokshi...

Ndërtimi i rrugës “Xhon Belushi”, Këlliçi: Tenderi për asfalt elektoral u anulua! Veliaj: E kërkuam vetë, do e bëjë ndërmarrja e Bashkisë

Belind Këlliçi, kandidat i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, e quan fitore anulimin e tenderit për ndërtimin e rrugës "Xhon Belushi". Sipas tij,...

Rama dhe Veliaj shkojnë në sheshin e Teatrit, PD mobilizohet për protestë, forca të shumta policie rrethojnë zonën

Ditën e sotme pritet që të nisin punimet për Teatrin e ri. I pranishëm në Sheshin e Teatrit është kryetari i Bashkisë së Tiranës,...

Kandidon në primaret e Tiranës, Jul Deda hedh votën: Sot është festë për demokratët dhe ditë zie për Erion Veliajn

Kandidati i primareve të Tiranës për bashkinë e kryeqytetit, Julian Deda ka votuar pak çaste më parë. Ai ka vlerësuar garën, në një deklaratë...

Publikoi foton e vjetër të Tiranës, Erion Veliaj demaskon Sali Berishën: Pis burrë! Çdo fatkeqësi kërkon ta përdorë banalisht

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar në lidhje me postimin e bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku tregonte se si Tirana...

78 vjetori i Çlirimit të Tiranës, ceremoni përkujtimore tek “Ushtari i Panjohur”

Sot shënohen 78 vite nga çlirimi i kryeqytetit shqiptar nga pushtuesit nazifashistë në Luftën e Dytë Botërore. Sot në kryeqytet nga “Ushtari i Panjohur” po...

Gjyqi me Veliajn, reagon avokati i Lulzim Bashës: Çështja sot ishte për landfillin, kryebashkiaku ka pretenduar se akuzat i ka opinione nga mediat

Avokati i Lulzim Bashës ka reaguar pas lajmit se Gjykata e Tiranës ka pushuar padinë e ish-kryedemokratit që akuzonte për shpifje kryebashkiakun Erion Veliaj. Ky...

Lajmet e fundit