Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Erdogan

Erdogan bisedë telefonike me Putin, mediat e huaja: I kërkoi të ndalojë luftën në Ukrainë

Presidenti turk  Rexhep Tajip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin rus, Vladimir Putin dhe i ka kërkuar që t’i japë fund luftës. Lajmin...

Erdogan e konfirmon: Turqia do të ratifikojë pranimin e Finlandës në NATO

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, tha se Turqia do të nisë procesin e ratifikimit të anëtarësimit të Finlandës në NATO. Ratifikimi zyrtarisht duhet të miratohet...

Anëtarësimi në NATO, presidenti i Finlandës do vizitojë Turqinë me kërkesë të Erdogan

Presidenti finlandez Sauli Niinistö do të vizitojë presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan më vonë këtë javë për të diskutuar kërkesën e vendit nordik për...

Zyrtare/ Erdogan firmos vendimin, ja kur do të mbahen zgjedhjet në Turqi

Presidenti Recep Tayyip Erdogan ka firmosur ditën e sotme vendimin për mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare në Turqi. Pritet që zgjedhjet të mbahen më...

Kush është politikani 74-vjeçar që sfidon Erdoganin në zgjedhjet presidenciale

Lideri i opozitës turke, Kemal Kilicdaroglu, është zgjedhur që të jetë kundërkandidati i presidentit aktual turk, Recep Tayyip Erdogan, në zgjedhjet që pritet të...

Erdogan u kërkon falje për herë të parë të prekurve nga tërmeti: Nuk mundëm të punonim siç donim

Presidenti turk, Tajip Erdogan, i ka kërkuar falje qytetarëve të prekur nga tërmeti për vonesën në operacionet e shpëtimit dhe dhënien e ndihmave. “Për shkak...

Shtyhen zgjedhjet e përgjithshme në Turqi, zyrtari i Erdogan: Mund të mbahen në 18 qershor

Një zyrtar i qeverisë së Presidentit turk Recep Tayip Erdogan ka deklaruar se zgjedhjet e përgjithshme në Turqi mund të mbahen në 18 qershor. ...

Erdogan vë në dispozicion avionin presidencial, 11 foshnja largohen nga zonat e tërmetit për në Ankara

Presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan ka vënë në dispozicion avionin Presidencial për të dërguar në Ankara foshnjat e lënduara në zonat e tërmetit. 11...

“Turp të kesh”, Erdogan përballet me zemërimin publik lidhur me reagimin e Qeverisë ndaj tërmetit

Hakan Tanriverdi ka një mesazh për presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan, dhe për reagimin e Qeverisë pas tërmetit të fundit që Turqia përjetoi: “Mos kërko...

Mbi 3500 viktima, Erdogan shpall gjendjen e jashtëzakonshme për 3 muaj në 10 provincat që u goditën nga tërmeti

E teksa Turqia po përballet me momente dramatike, presidenti Rexhep Tayyip Erdogan, ka njoftuar se është vendosur gjendja emergjente për 3 muaj. Gjendja e emergjencës...

Lajmet e fundit