Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

Erald Kapri

Fati politik i Ramës, si i Fan Nolit

Nga Erald Kapri Në mbi 100 vite shtetit, Shqipëria ka njohur shumë pak traditën parlamentare. Vitet 20-24 dhe pas 1991, janë dy periudhat e...

S’përmbahet fotografi i njohur: Po ore, t’i heqim filmat e komunizmit, t’i q** tëmën e sëmës (REAGIMI I PLOTË)

I papërmbajtur në reagimin e tij fotografi i njohur Armando Babani që nuk ka mundur ta fshehë zemërimin e tij pas nismës së drejtorit...

Jul Deda kundër Agron Tufës dhe Erald Kaprit: Nisma e gabuar, ua them shkurt pse

Është kthyer në qendër të medieve dhe opinionit publik nisma e drejtorit të Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit Agron Tufa...

Anëtari i AMA-s ndërmerr një nismë: Të ndalohen filmat e komunizmit në ekranet shqiptare

Shpresoj të gjej mbështetje në këtë iniciative, nga vetë mediat të cilat ndoshta nuk kanë interes pasi mbushin orarin me këto filma që...

Monika Stafa zgjidhet në krye të Këshillit të Ankesave në AMA

Autoriteti i Mediave Audiovizive, “AMA”, ka njoftuar zgjedhjen e gazetares Monika Stafa në pozicionin e Kryetarit në Këshillin e Ankesave si dhe emërimin e...


Lajmet e fundit