Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
52 %
1.5kmh
20 %
Pre
16 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
16 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

Erald Kapri

Sot 7 prilli/ Prapaskenat e pushtimit italian, lëvizjet e fundit të Mbretit Zog dhe Musolinit (PUBLIKOHET TELEGRAMI I FSHEHTË)

Erald Kapri (Shkëputur nga libri “Mbreti Zog, pas dyerve të mbyllura”) Mesnata kishte kaluar dhe në oborrin mbretëror shqiptar çdokush...

FOTO e RRALLË e Zogut me Geraldinën, çfarë i tha gazetarit të ‘Daily Express’ për SHQIPËRINË

Republikani Zog Shkruan Erald Kapri: Komunistët e shpallën Shqipërinë Republikë Socialiste Popullore, duke rrëzuar de jure Mbretin Zog. Më herët, Zogu...

Garoi përballë Çelo Hoxhës, reagon Erald Kapri: Përulje për ata që më votuan! Kjo është platforma që paraqita në ISKK

Bordi i Institutit të Studimeve të Krimeve të Komunizmit (ISKK), ka zgjedhur ditën e djeshme kreun e ri të saj. Çelo...

Erdhi Flladi ne jetë, lindi djali i kryeredaktores së Newsbomb dhe historianit Kapri

Një lajm i bukur mbërriti mëngjesin e dielltë të kësaj të diele kur mësuam se erdhi në jetë Flladi, djali i kryeredaktores së newsbomb.al...

Si e shpëtoi “James Bond” Mbretin Zog nga gjermanët

Nga Erald Kapri Largimi nga Franca u kthye në një aventurë të vërtetë dhe fati ndihmoi familjen mbretëtore shqiptare të kapte...

FOTO e rrallë: Mercedezi i dhuruar nga Hitleri, i vetmi objekt që mbijetoi nga pasuria që mori me vete familja e Mbretit Zog

Shkruan Erald Kapri Mercedezi i dhuruar nga Hitleri ishte i vetmi objekt që mbijetoi nga gjithë pasuria personale që ishte marrë...

Historiani Erald Kapri: Mos abuzoni, SHBA nuk i njohu zgjedhjet në 1945…(HISTORIA)

Duke iu referuar situatës politike në vend, ku mazhoranca do të shkojë ditën e nesërme në zgjedhje pa pjesëmarrjen e opozitës, ndërsa është mbështetur...

Publikohet HARTA e parë etnografike për shqiptarët, ÇAMËT përbënin një grup të veçantë

Kjo mund të jetë harta e parë moderne etnografike për shqiptarët, e hartuar nga britanikët në 1880, si mundësi për të kuptuar kufijtë natyrorë...

Dorëzimi i mandateve në bllok nuk është i paprecedentë, përkundrazi, formësoi opozitën e parë shqiptare

Dorëzimi i mandateve në bllok nuk është i paprecedentë, përkundrazi, formësoi opozitën e parë shqiptare. Kështu shkruan studiuesi Erakd Kapri i...

E RRALLË/ Zbulohen për herë të parë pamjet filmike të SARAH BLLOSHMIT, gruas më të bukur të Shqipërisë

Zbulohen për herë të parë pamje filmike të Sarah Blloshmit, e cilësuar si gruaja më e bukur e Shqipërisë në Shekullin e XX. ...


Lajmet e fundit