Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
4.6kmh
100 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

Erald Kapri

DOSSIER/ Dokumentet e CIA: Prapaskenat e amerikane në 1991, si favorizuan Berishën ndaj Pashkos

Nga Erald Kapri Sali Berisha ka dominuar skenën politike shqiptare për më shumë se 2 dekada. Por vendimi i papritur i Departamentit Amerikan të Shtetit...

I votuar nga baza e PD, por jashtë listave/ Erald Kapri boton librin e Berishës për infarktin, reagon pronari i televizionit: Ç’ka ndodh? S’po...

Studiuesi Erald Kapri, i votuar nga baza e PD për të qenë pjesë e listave të kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit,...

I hoqi të drejtën Institutit për hetimin e krimeve përpara 1944, studiuesi Erald Kapri kritikon vendimin e Parlamentit: Krimet e luftës civile të pazbardhura,...

Ditën e enjte Parlamenti i Shqipërisë i ka hequr të drejtën Institutit që studion krimet e komunizmit që të prekë periudhën para vitit 1944....

GJEST I MADH NGA STUDIUESI/ Erald Kapri dhuron 60 kompjutera për shkollat e Pogradecit: I ktheva një borxh të vogël qytetit që më dha...

U lind dhe u rrit në Pogradec, dhe nuk mund ta harrojë kurrë qytetin që i dha aq shumë nga kultura e tij, ndaj...

Historiani Erald Kapri ironizon Ramën: Merr atributet se solli eshtrat e Mit’hat Frashërit, por në Parlament thotë që komunistët ishin në anën e duhur...

Historiani Erald Kapri ka marrë pjesë në aktivitetin për hapjen e dosjes së Sigurimit të shtetit për shkrimtarin Martin Camaj, e organizuar në Pallatin...

Luftoi fort për jetën por ndodh mrekullia, Uran Kostreci del për kafe gjithë shëndet

Uran Kostreci ka lënë spitalin pas një beteje vërtet serioze për jetën. Një nga ato raste ku beson se zoti është vërtet i madh...

Foto e panjohur historike/ Mbreti i fundit i Jugosllavisë, pozon i veshur me kostum shqiptar

Foto e panjohur historike. Nga Erald Kapri, studiues Mbreti i fundit i Jugosllavisë apo Mbretërisë Serbo-Kroato-Sllovene, Paul Karagjorgjeviç pozon i veshur...

Debati për KOLIQIN e CAMAJN/ Erald KAPRI: Është një lojë kaq e madhe! Me Auron Taren përballem kur të dojë

Auron Tare me publikimin e dokumenteve të Sigurimit të Shtetit dhe CIA-s amerikane, ku thuhej se shkrimtarët Ernest Koliqi dhe Martin Camaj kanë qenë...

Me të njëjtat dokumente/ Erald Kapri përgënjeshtron Auron Taren: Ja kush ishte në të vërtetë Ernest Koliqi

Nga Erald Kapri Mungesa e studimeve profesionale dhe sistematike mbi historinë tonë, ka lënë vend për spekullime nga “historianë” amatorë apo...

Studiuesi Kapri: Bashkë me rotacionin, opozita të rrëzojë tranzicionin

Studiuesi Erald Kapri u shpreh se mazhoranca ka një nervozitet për të prekur koalicionet, për të kaluar në situatën e 2017-tës. ...

Lajmet e fundit