Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

enti rregullator i energjise

Meta: ERE të thirret urgjent në interpelancë, të japë shpjegime për rritjen e çmimit të energjisë

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka kërkuar që Enti Rregullator i Energjisë Elektrike të thirret në një seancë të jashtëzakonshme parlamentare për...

OSSH dhe OST aplikojnë për rritjen e çmimit të energjisë, kërkohet të vendosen tarifat më të larta, vendimi në dorë të ERE-së

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes dhe Operatori i Sistemit të Transmetimit kanë aplikuar pranë Entit Rregullator të Energjisë për rritjen e tarifave të shpërndarjes...

Miratohet metoda se si shteti do blejë energjinë nga incineratorët

Gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Ministrave është miratuar ndër të tjera edhe metodologjia si do të blihet energjia elektrike e prodhuar nga...

Lajmet e fundit