Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022

TAG

enkelejd alibeaj

Vendimi për 8 policët që ishin të pranishëm në vrasjen e Xhuvanit, Alibeaj: Prokuroria të hetojë pse “u gjunjëzua” policia para bandës

Kreu i grupit Parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar lidhur me masën e dhënë nga gjykata ndaj 8 policëve, të cilët ishin të...

Kërkesa e PD për heqjen e mandatit të Xhaçkës, PS: Të lexojmë dokumentacionin, nuk kemi patur kohë! Alibeaj: Kërkoni ta hiqni nga vëmendja

Këshilli i Mandatve ditën e sotme u mblodh për të shqyrtyar kërkesën e grupit të Partisë Demokratike për heqjen e mandatit të ministres Olta...

Berisha nuk i ndahet Alibeajt, e sulmon sërish: Kemi të dhëna se…

Ish-kryeministri Sali Berisha, ditën e sotme në një deklaratë për mediat paralajmëroi protesta në të gjithë vendin. Gjithashtu ai sulmoi sërish kreun e Grupit Parlamentar...

PS rrëzoi Komisionin Hetimor për herë të 3-të, reagon Aliebaj: Skemë korruptive, u shkel Kushtetuta

Enkelejd Alibeaj, kreu i Grupit Parlamentar të PD në Kuvend, ka reaguar pasi mazhoranca socialialiste rrëzoi kërkesën e deputetëve të tij për ngritjen e...

Alibeaj thirrje ministrit Bledi Çuçi: Dil dhe sqaro publikun për arrestimin e djalit në Itali!

Kreu i Grupit Parlamentar të PD, Enkeljd Alibeaj, ka reaguar për lajmin e arrestimit të djalit të ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi.  Përmes një...

Edi Paloka paralajmëron ndryshime të mëdha në shtator: Do fillojmë nga Grupi Parlamentar

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Edi Paloka tha se deri në muajin shtator të këtij viti opozita do të bashkohet dhe pritet...

“Bëhu burrë, mos i ul poturet para tyre”, Alibeaj “përplaset” me Ramën: Fol për non-gratat e tua, mos u merr me lulet e Kajmakut

Kreu i grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, iu drejtua  sot kryeministrit Edi Rama duke thënë se nuk ktheu asnjë përgjigje për Agim Kajmakun,...

“Nuk i përfshitë në rend dite”, Alibeaj: Kërkojmë zbatimin e rregullores për dy kërkesat e PD

Kreu i grupit parlamentar të PD, Enkelejd Alibeaj, ka përsëritur sërish sot kërkesën për ngritje e Komisionit Hetimor për investimet strategjike.   Ai ka kërkuar...

Nesër mbledhja e parë për “Territorialen”, Alibeaj pas takimit me Grupin e PD: Do marrim mendimin e gjithë ish-kryetarëve të bashkive

Kreu i Grupit të PD, Enkelejd Alibeaj, ka thënë se ata do të marrin mendimin e gjithë ish-kryetarëve të bashkive dhe ish-kryetarëve të komunave,...

Mbledhja e PD për Reformën Territoriale/ Alibeaj: Në fund të korrikut do kemi propozim konkret! Xhaferaj: Të shtojmë numrin e Bashkive

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur sot Grupin Parlamentar të forcës politike ku bën pjesë. Në fokus të diskutimeve mes deputetëve demokratë është Reforma Territoriale, mbledhja...

Lajmet e fundit