Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

engjell serjani

Engjëll Serjani apo Lushi i Antigonesë e Gjirokastrës, tani veç gazetarisë merr detyrën e rëndësishme në Bashki

Engjell Serjani, pena e artë e halleve të qytetarëve e sidomos për zonën e jugut të Shqipërisë, nga dita e djeshme, merr një pozicion...

Tharja e rrepeve shekullorë, brenga e madhe e banorëve të jugut

Nga Engjëll Serjani Prej më shume se dy dekada, rrepe shekullorë, madheshtorë, dëshmi dhe elementet krejt të veçantë të historisë dhe natyrës në rajonin jugor...

Ikën Petrit Ruka, poeti i periferisë që tronditi kryeqytetin

Nga Engjëll SERJANI Petrit Ruka, Poeti ynë iku. U nis sot drejt Qiellit, drejt Atdheut të Poetëve. Pikëllim dhe trishtim për familjen, vëllezërinë, miqësinë dhe më...

Rrënojat e Picarit të Vjetër jashtë vëmendjes së Drejtorisë së Monumenteve

Nga Engjëll Serjani Picari i Vjetër vendosur në një pozicion dominuas në luginën e Drinos në Gjirokastër, është një territor i gjerë me rënoja objektesh...

Operatorët turistikë letër me 6 pika Ramës, kërkojnë ndihmë për të mos falimentuar

Operatorët turistikë, të përfaqësuar nga Shoqata e Industrisë së Turizmit STI, me qendër në Sarandë dhe disa shoqata të tjera të kësaj fushe ne...

Me laps e letër dhe krah për krah me njerëzit, FOTO të papublikuara më parë nga reportazhet e Fatos Baxhakut

'Krejt ndryshe nga të gjithë të tjerët. Kishe një axhendën krejt personale. Ndryshe nga të tjerët, ti kishe laps dhe bllok, kishe aparat fotografik...

Gazetari rrëfen historinë nga fëmijëria: Si më shpëtoi Barba Jani nga sikleti

Gazetari Engjëll Serjani ka ndarë me miqtë e tij të Facebook një histori të veçantë nga fëmijëria e tij. Serjani kujton...

Lajmet e fundit