Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

Engjell Agaci

Engjëll Agaçi në SPAK, Kryemadhi: Tregoi kujdes në Komisionin Hetimor, por është i përfshirë në Inceneratorin e Elbasanit

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Open” komentoi thirrjen e Sekretarit të Përgjithshëm të Ministrave, Engjell Agaçi në Prokurorinë...

Thirret në SPAK sekretari i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Engjëll Agaçi është thirrur sot në Strukturën e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit. Është e paqartë se përse...

Jorida Tabaku zbardh kallëzimin në SPAK: Akuzohen Edi Rama, kryetarët e bashkive, Engjëll Agaçi dhe ministrat Gjiknuri e Ahmetaj

Jorida Tabaku, kryetare e Komisionit të Inceneratorëve, ka zbardhur kallëzimin penal që ka depozituar në Prokurorinë Speciale SPAK. Për atë që demokratët e quajnë...

PD padit në SPAK Ëngjëll Agaçin për inceneratorët

Partia Demokratike ka paditur në SPAK Sekretarin e Përgjithshëm të kryeministrisë, Ëngjëll Agaçin, në lidhje me aferën e inceneratorëve. Në një deklaratë nga selia...

“Ish-klientët tuaj të arrestuar në Itali”? Tabaku pyet Ëngjëll Agaçin para Komisionit, ja si përgjigjet sekretari i KM

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave Ëngjëll Agaçi ka dhënë dëshminë e tij në Komisionin Hetimor për Inceneratorët. Teksa Kryetarja e Komisionit Jorida...

“A keni pasur presion nga Edi Rama?”, përgjigjet Agaçi dhe sqaron “shpifjen” me 17 procedurat e kaluara brenda ditës për inceneratorët

Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, Ëngjëll Agaçi thotë se nuk ka pasur asnjë presion nga kryeministri Edi Rama lidhur me procedurat për...

Engjëll Agaçi takoi Becchetti-n në një restorant në Tiranë, vendimi i gjykatës zbardh çfarë i tha sekretari i Ramës

Vendimi i Gjykatës së Arbitrazhit konfirmon si të vërtetë takimin e sekretarit të kryeministrit Edi Rama me biznesmenin italian Francesco Becchetti në vitin 2014,...

Shqipëria ende pa Gjykatë Kushtetuese, Ilir Meta sulmon Ëngjëll Agaçin: Ai kontrollon Reformën në Drejtësi, pas 25 prillit do të japin llogari

Presidenti Ilir Meta nuk i ka kursyer sulmet ndaj sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrit, Ëngjëll Agaçi. Sipas tij, është Agaçi i...

Nga vëllai i ish-ministres së PS, njeriu i afërt i Ëngjëll Agaçit, Prokurori që u përplas me Mediun e specialistja që shërbeu për Nishanin,...

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) miratoi listën përfundimtare për kreun e Inspektoriatit të Lartë në Drejtësi. Lista zyrtare ka 5...

BERISHA akuza të rënda për drejtorin e ti të Portit të Durrësit:  Pas tij është kryemafiozi ‘Don Djall’ Agacio (MESAZHI)

Ish-kryeministri dhe ish-kreu i PD-së Sali Berisha akuzon Sekretarin e Përgjithshëm të Kryeministrit Ëngjëll Agaçin se qëndron pas emërimit të Pirro Vëngut si Drejtor...

Lajmet e fundit