Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

energjia elektrike

Moti i keq, përmirësohet me 70% situata e furnizimit me energji, 1500 punonjës në terren

Korça bashkë me Dardhën dhe Voskopojën furnizohen normalisht me energji elektrike, 1500 punonjës të OSHEE në terren për eliminimin e avarive. ...

Vidhnin energjinë elektrike, përfundojnë në pranga 2 persona

2. Më datë 13.07.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi L.Sh., vjeç 54, banues në Fier, sepse konstatua duke vjedhur energji elektrike në banesën e...

Shkëputet energjia elektrike në disa zona të bregdetit të Jugut (ORARET)

Gjatë ditës së nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të bregdetit në jug të vendit. Duke...

Gjiknuri e pranon për herë të parë: Ky është premtimi që nuk e mbajtëm dot

Ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri ka folur për procesin e reformave në energji dhe investimet në infrastrukturë në vitet e fundit. ...

Tarifa e energjisë elektrike për 2018-ën, OST jep 4 variante, ja sa do të ndryshojë çmimi

Operatorti i transmetimit pranë Entit Rregullator të energjisë ka paraqitur 4 variante për ndryshimin e tarifës për të siguruar aktivitetin normal gjatë 2018-ës . ...

Kosova në prag të krizës energjitike

Furnizimi me energji elektrike në Kosovë është duke u mbuluar nga importi, derisa në prodhim është vetëm një bllok i Korporatës Energjetike të Kosovës,...

Vodhën energjinë elektrike, arrestohen dy persona, procedim penal për 8 të tjerë

Vijojnë kontrollet e përbashkëta OSHEE-POLICI,  për parandalimin, evidentimin dhe ndëshkimin e atyre personave që kryejnë vjedhje të energjisë elektrike. Arrestohen në...

Lajmet e fundit