Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
17 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

energjia elektrike

Balluku: Kursimi i energjisë në kohë krize, detyrë për çdo qytetar

Kriza energjitike, Balluku: Kursimi i energjisë në kohë krize, detyrë për çdo qytetar Ministrja e Infrastukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i bën thirrje qytetarëve të...

Energjia elektrike arrin çmime rekord në bursa, nivelin në Fierëz prej 6 muajsh nën mesatare

Hidrocentrali i Fierzës, më i madhi në kaskadën e Drinit ka qëndruar gjatë këtij viti nën mesataren historike sa i takon nivelit të liqenit. Situata...

Çmimet e larta të energjisë – a kërcënohet Gjermania nga trazira sociale?

Politikanët gjermanë në nivel federal dhe të landeve janë të alarmuar për shkak të mangësive në furnizim me gaz rus. Ata po shqyrtojnë paketa...

Si do përballohet kriza energjitike në vjeshtë dhe dimër

Nga Fatos Çoçoli Nga 27 korriku 2022, Rusia ka ulur në mënyrë drastike, me katër të pestat, furnizimin e vendeve të Bashkimit Evropian me gaz...

Sali Berisha bën parashikimin e zymtë: Edi Rama do ndërpresë energjinë, do thotë s’gjetëm

Ish-kryeministri Sali Berisha parashikon ndërprerje të energjisë në muajt e ardhshëm, teksa akuzon qeverinë për abuzime masive me energjinë elektrike. Berisha tha se kryeministri Edi...

FOTO/ Të veshura si nuse, i jepet lamtumira e fundit nënës dhe dy vajzave nga Fushë-Arrëzi

Ditën e sotme janë përcjellë për në banesën e fundit nëna dhe dy vajzat të cilat humbën jetën në mënyrë tragjike në Fushë-Arrëz ...

Balluku: Shqipëria do garantojë nevojat e tregut dhe do eksportojë energji

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku gjatë punimeve të Kongresit të PS-së deklaroi sot Shqipëria nuk do të bëhet një vend superfuqi energjetike,...

Bashkia e Fierit njofton qytetarët: Për të kursyer energjinë elektrike, do kufizojmë furnizimin me ujë

Bashkia e Fierit njofton të gjithë qytetarët e saj se për shkak të situatës së vështirë energjitike, në bazë të një plani të mirëmenduar...

“Kolegët më thonë se po bëj çmenduri”, Rama: Në Hungari e kanë naftën me racion, pyesni miqtë në Greqi dhe Itali sa po sakrifikojnë

Kryeministri Edi Rama ka treguar se kolegët e tij në Europë i kanë thënë se ai po bën çmenduri duke mos rritur çmimin e...

Dorëzohet në Këshillin e Ministrave propozimi: Familjeve në nevojë të mos i ndërpritet energjia elektrike

Në Këshillin e Ministrave është dorëzuar sot një draft-propozim për për dhënien e statusit të “Klientit në Nevojë” për energjinë elektrike për kategoritë në...

Lajmet e fundit