Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

energjia elektrike

“Do i kallëzojmë në SPAK”, PD nxjerr shifrat: Për 4 muajt duhet të shpenzoheshin 8 milionë euro, por me skemën e vjedhjes do të...

PArtia Demokratike me anë të deputetes Sorina Koti ka denoncuar planin e qeverisë për të ndihmuar qytetarët gjatë krizës energjitike. Sipas deputetes, nëse energjia elektrike...

“E shet lirë dhe e blen shtrenjtë”, DW: Paradoski i Shqipërisë me energjinë elektrike, si do e përballojnë familjet krizën?

Si do ta përballojnë familjet dhe bizneset e vogla në Shqipëri krizën e furnizimit me energji elektrike që po troket, ndërkohë që çmimet janë...

Rama jep lajmin e mirë: Me planin tonë, çmimi i energjisë NUK DO TË RRITET për bizneset e vogla dhe për familjarët, NUK KA...

Kryeministri Edi Rama në konderencën e jashtëzkonshme për planin e qeverisë për kapërcimin e krizës energjitike, ka dhënë lajmin e mirë se nuk do...

Rritja e çmimit të energjisë, reagon Koço Kokëdhima: Do të shpallen nesër në mungesë të plotë transparence, ftoj shqiptarët të protestojnë

Politikani dhe biznesmeni Koço Kokëdhima me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar për rritjen e çmimit të energjisë në vendin tonë. Ai...

Kriza prek edhe Kosovën, ZRRE: Çmimet nuk do ju faturohen qytetarëve, por kompanive energjetike

Për shkak të rritjes së vazhdueshme të çmimit të energjisë elektrike në tregjet evropiane vështirësinë furnizim me rrymë mund të paraqiten edhe në Kosovë,...

OSSH dhe OST aplikojnë për rritjen e çmimit të energjisë, kërkohet të vendosen tarifat më të larta, vendimi në dorë të ERE-së

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes dhe Operatori i Sistemit të Transmetimit kanë aplikuar pranë Entit Rregullator të Energjisë për rritjen e tarifave të shpërndarjes...

Disa orë pa drita, OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm: Këto zona në Tiranë nesër do të mbeten pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar qytetarët se ditën e nesërme më 1 shtator, në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për...

Tirana nesër pa drita, OSHEE njofton qytetarët: Në këto zona nesër do të ndërpritet energjia, ja oraret

OSHEE ka njoftuar qytetarët se ditën e nesërme ne disa zona në kryqytet do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve. Energjia...

“Pa drita nga ora 09:00-16:00 ”, OSHEE: Nesër do të ndërpritet energjia në këto zona të Tiranës

OSHEE ka njoftuar qytetarët se ditën e nesërme në disa të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike, për shkak të rikonstruksionit të...

Hapet ankandi për parqet eolike, Rama: Një hap i rëndësishëm, duke shfrytëzuar ujin dhe erën do të kthehemi në një eksportuese energjie në rajon

“Një hap i rëndësishëm” kështu e ka quajtur Kryeministri Edi Rama që Shqipëria do të jetë një alternativë më shumë për prodhimin e energjisë...

Lajmet e fundit