Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

energjia elektrike

Balluku: Shqipëria do garantojë nevojat e tregut dhe do eksportojë energji

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku gjatë punimeve të Kongresit të PS-së deklaroi sot Shqipëria nuk do të bëhet një vend superfuqi energjetike,...

Bashkia e Fierit njofton qytetarët: Për të kursyer energjinë elektrike, do kufizojmë furnizimin me ujë

Bashkia e Fierit njofton të gjithë qytetarët e saj se për shkak të situatës së vështirë energjitike, në bazë të një plani të mirëmenduar...

“Kolegët më thonë se po bëj çmenduri”, Rama: Në Hungari e kanë naftën me racion, pyesni miqtë në Greqi dhe Itali sa po sakrifikojnë

Kryeministri Edi Rama ka treguar se kolegët e tij në Europë i kanë thënë se ai po bën çmenduri duke mos rritur çmimin e...

Dorëzohet në Këshillin e Ministrave propozimi: Familjeve në nevojë të mos i ndërpritet energjia elektrike

Në Këshillin e Ministrave është dorëzuar sot një draft-propozim për për dhënien e statusit të “Klientit në Nevojë” për energjinë elektrike për kategoritë në...

Defekti në linjën Kalimash-Kukës lë pa drita qytetin, OSHEE: Rikthyem energjinë elektrike, situata drejt normalizimit

Rikthehet energjia elektrike në qytetin e Kukësit pas disa orë ndërprerje. Pak më parë OSHEE bëri me dije se energjia në Kukës dhe rrethinat...

Kriza energjitike nxjerr Policinë në terren, arrestohen 2 persona, procedohen 11 të tjerë dhe 3 në kërkim pasi vodhën energjinë elektrike

Policia ka arrestuar dy persona, si dhe ka proceduar 11 të tjerë, pasi akuzohen se kanë ndërhyrë në matësit elektrikë, duke vjedhur energjinë elektrike....

Europa goditet nga çmime rekord të larta të energjisë

Çmimet e energjisë kanë alarmuar udhëheqësit evropianë dhe trazuan tregjet globale në javët e para të tetorit, duke ngritur shqetësimet për një krizë karburanti...

Rikthehen kufizimet e energjisë elektrike? Ministrja Balluku: Dimri do të jetë i vështirë, është një krizë globale

Ministrja e Energjitikës Belinda Balluku u shpreh në emisionin “Opinion” se dimri sivjet do të jetë i vështirë për shkak të krizës energjitike, por...

“Do i kallëzojmë në SPAK”, PD nxjerr shifrat: Për 4 muajt duhet të shpenzoheshin 8 milionë euro, por me skemën e vjedhjes do të...

PArtia Demokratike me anë të deputetes Sorina Koti ka denoncuar planin e qeverisë për të ndihmuar qytetarët gjatë krizës energjitike. Sipas deputetes, nëse energjia elektrike...

“E shet lirë dhe e blen shtrenjtë”, DW: Paradoski i Shqipërisë me energjinë elektrike, si do e përballojnë familjet krizën?

Si do ta përballojnë familjet dhe bizneset e vogla në Shqipëri krizën e furnizimit me energji elektrike që po troket, ndërkohë që çmimet janë...

Lajmet e fundit