Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
43 %
3.1kmh
75 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
5 °
E enjte, 20 Janar, 2022

TAG

energji

Kosova në krizë për energji elektrike, protestuesit para Qeverisë, kërkojnë shkarkimin e ministres së Ekonomisë

Qytetarë të Kosovës janë ngritur përsëri sot në protestë dhe kërkojnë shkarkimin e ministres së Ekonomisë Artane Rizvanolli. Kosova ndodhet prej ditësh në një...

Moti i keq me stuhi dhe reshje, fshati në Korçë pa drita prej 5 ditësh, OSHEE bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Operatori i Sistemit të Shpërndarjes, OSSH Sh.A, ka bërë me dije se moti i keq me reshje të dendura shiu ka shkaktuar problematika në...

“Na shqetëson mungesa e energjisë në treg”, Balluku: 10 miliard lekë për garancinë sovrane, mbrojmë familjet dhe biznesin e vogël

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastukturës, Belinda Balluku ka bërë të ditur sot se Këshilli i Ministrave ka miratuar garancinë sovrane prej 10 miliard lekësh...

Çmimet e “çmendura” të energjisë, vetëm në tetor u blenë rreth 65 milionë euro në treg të lirë

Energjia është kthyer në të mirën më të lakmuar të këtyre ditëve dhe çmimet në bursa kanë prekur nivele rekord teksa u theksua se...

Rikonstruksion i kabinave/ OSHEE njofton qytetarët: Nesër këto zona të Tiranës do të mbeten pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar qytetarët se ditën e nesërme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve për mirëmbjatjen e kabinave. Sipas njoftimit...

FTL hap sot ankand të ri për blerje energjie, çmimi në bursa 219 euro/MWh

Furnizuesi i Tregut të Lirë (FTL) pjesë e OSHEE Group do të hapë këtë të hënë një procedurë te re ankandi për sigurimin e...

VENDIMI/ Qeveria shpall EMERGJENCËN e energjisë: Pezullohen të gjitha shpenzimet e panevojshme, do zgjasë deri në 15 prill 2022

Qeveria Shqiptare ka shpallur me vendim gjendjen e emergjencës për energjinë elektrike. Referuar VKM-së, bëhet me dije se grupi i punës do të drejtohet...

Lulzim Basha: Nuk kemi krizë, është korrupsion me shkak dhe plan! Shteti shiti energji në verë dhe bleu 4-fish më shtrenjt

Kreu i PD Lulzim Basha, thotë se vendi nuk është në krizë enegjie por në krizë nga korrupsioni,, i bërë sipas tij, me plan...

“Në 1 vit Shqipëria prodhon 1.5 milion ton naftë dhe konsumon 0.6 milion ton, edhe drita prodhon 8.5 milion MWh dhe konsumon 7.5 milion...

Aktivisti Endri Shabani, shkruan për rritjen e çmimit të energjisë dhe kraburanit në vendin tonë. Ai publikon disa shifra, sesa energji dhe naftë prodhon...

Disa orë pa drita, OSHEE njofton qytetarët: Nesër këto zona të kryeqytetit do të mbeten pa energji elektrike

OSHEE ka njoftuar se ditën e nesërme, më 3 Shtator në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak...

Lajmet e fundit