Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

energji e rinovueshme

Instalacioni te Kryeministria, Rama: Nuk është vepër arti, por një projekt energjie të rinovueshme, s’po bëhet për mua

Kryeministri Edi Rama u pyet nga gazetarët mbrëmjen e soteme për instalacionin me vlerë 3.7 milionë euro që do të vendoset në oborrin e...

Shqipëria pjesë e rekordit botëror së bashku me 3 shtete të tjera

Lesotho, Shqipëria, Islanda dhe Norvegjia mbajnë rekordin në botë për prodhimin e energjisë së pastër. Sipas të dhënave të publikuara nga...

E gjithë Portugalia u furnizua për 4 ditë rresht vetëm me energji diellore

Energjia e rinovueshme është gjithnjë e më shumë në rritje në shtetet europiane. Vetëm javën e kaluar Gjermania prodhoi aq shumë energji elektrike nga...

Lajmet e fundit