Tirana
overcast clouds
21.2 ° C
21.2 °
21.2 °
56 %
4.1kmh
89 %
Mër
20 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

emrat

EMRAT e MINISTRAVE të rinj: Arben Ahmetaj zë vendin e Erion Braçes, rikthehet Kumbaro, post merr dhe Edona Bilali; Ulsi Manja “shef” i Drejtësisë

Arben Ahmetaj do të jetë zv.kryeministri i Qeverisë Rama 3, duke zënë vendin e Erion Braçes. Emri i tij u bë publik nga kryeministri...

Zbardhen emrat e anëtarëve të rinj të Kryesisë së PD: Nga Bogdani e Gjekmarkaj, te Strazimiri e Flamur Noka; Në listë vetëm 5 gra

Këshilli Kombëtar i PD është mbledhur dje për të votuar emrat e rinj të tij dhe ata të Kryesisë së kësaj force politike. Gjithashtu,...

Sherri te “ORANGE”, Policia: Arrestohet një truprojë dhe procedon dy të tjerët, e pësojnë dhe turistët nga Londra; Dy pronarët e lokalit fshinë kamerat...

Një person është arrestuar dhe 9 shtetas të tjerë janë proceduar penalisht nga Policia e Sarandës, pas sherrit që ndodhi mbrëmjen e djeshme në...

Mbi 1.000 policë në terren për “Gjysmëfinalen” e Europianit, zbardhen EMRAT: Këta janë 35 të arrestuarit në gjithë Shqipërinë, për baste e kumar

35 persona janë vënë në pranga pas një operacioni policor të zhvilluar mbrëmjen e djeshme në 12 qarqet e vendit, shkruan newsbomb.al. Operacioni i...

Furnizonin me drogë Italinë, Malin e Zi dhe Spanjën, EMRAT: Këta janë 28 shqiptarët e arrestuar sot nga SPAK dhe oficerët e Antimafias italiane

Një operacion i madh që lidhet me luftën kundër drogës, korrupsionit dhe pastrimit të parave është koordinuar nga sektori i Antimafias në Itali dhe...

U kapën me 365 kg drogë, ZBARDHEN EMRAT, ja kush janë shqiptarët e arrestuar në Itali, pjesë e grupit kriminal

Janë zbardhur emrat e shqiptarëve të cilët u arrestuan në kudër të operacionit “Cororito” në Itali, ku u shkatërruan dy grupe kriminale që trafikonin...

Nga Hajdarmataj te Murati e Muslia; dalin EMRAT: Këta janë kandidatët e tepërt në listat e PD-së, që ‘i krasiti’ sot Kolegji Zgjedhor

Kolegji Zgjedhor vendosi sot që Partia Demokratike dhe partitë në koalicion me të, do të kenë 69 kandidatë më pak në listat për zgjedhjet...

Mbledhja e kryesisë së PS, zbulohen kandidatët për kryetar të PS në rrethe (EMRAT)

Kryesia e PS ka diskutuar sot emër për emër kandidaturat për kryetarët e rinj të degëve të PS në rrethe. Nga...

Arrestohen dy shqiptarë në Londër, shpërndanin kokainë (EMRAT)

Dy emigrantë ilegalë janë kapur duke trafikuar një kilogram kokainë me vlerë deri në 100,000 paund nga Norwich në Londër. Shtetasit...

Mbollën drogë me vlerë 1 milionë paund, arrestohen 7 shqiptarë në Angli (EMRAT)

Policia britanike ka arritur të zbulojë ditën e sotme disa plantacione të mbjellura me kanabis në zonat e Middlesbrough, Billingham, Thornaby, Durham dhe Hartlepool....

Lajmet e fundit