Tirana
moderate rain
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
81 %
3.1kmh
75 %
Hën
9 °
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
E hënë, 27 Mars, 2023

TAG

Emmanuel Macron

Protestat përshkallëzohen, Macron nuk tërhiqet nga rritja e moshës së pensionit: S’është luks por nevojë për vendin

Presidenti francez Emmanuel Macron ka deklaruar se nuk do të tërhiqet për rritjen e moshës së pensionit. Macron e bëri këtë intervistë ndërsa jashtë...

Macron bën thirrje të mos “ballkanizohet” Republika e Kongos

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka paralajmëruar për pasoja të rënda për shkak të luftës mes rebelëve në Republikën Demokratike të Kongos. Gjatë vizitës së...

“Rusia nuk duhet ta fitojë luftën”, reagimi i fortë i Macron mes liderëve botëror në Mynih: Përdorimi i forcës nuk mund të bëhet ligj...

Presidenti francez Emmanuel Macron ka bërë një reagim të fortë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, ku marrin pjesë liderë nga gjithë bota. Të...

“S’duhet të martoheshe me mësuesen tënde”, Macron vihet në siklet nga pytja e gazetarëve, jep përgjigjen që shkakton të qeshura (Video)

Një moment epik ëhstë shënuar gjatë takimit të presidentit Emmanuel Macron me gazetarët autikë. Ai u pyet për romancën e tyre gjatë një takimi me...

Shqipëria zjen për zgjedhjen e kreut të SPAK, Begaj “arratiset” drejt Katarit për të parë ndeshjen, kroatja e “nxjerr zbuluar”

E teksa në Shqipëri jeta politike po zjen për shkak të zgjedhjes së re të kreut të SPAK, ku ka pasur “përplasje” dhe mes...

Macron u premton të rinjve: Nga 1 janari do i merrni falas prezevativët

Të rinjtë në Francë do të jenë në gjendje të marrin prezervativë falas duke filluar nga viti i ardhshëm në përpjekje për të reduktuar...

Macron mbërrin në Tiranë: Miku im i mirë Rama më ka ftuar disa herë, do kthehem sërish për një takim dypalësh

Presidenti i Francës Emmanuel Macron ka mbërritur pak çaste më parë në samitin e Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor që po mbahet në Tiranë. Në...

Macron dhe Biden të gatshëm të diskutojnë me Putin, vetëm nëse ai pranon menjëherë të ndalojë luftën në Ukrainë

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe  presidenti francez Emmanuel Macron të enjten demonstruan një front të bashkuar në adresimin e luftës së vazhdueshme në...

Macron vizitë në Uashington, shfaqet duke shijuar akullore me Joe Biden dhe bashkëshortet e tyre (FOTO)

Presidenti francez Emmanuel Macron ka udhëtuar drejt Uashingtonit ku po kryen një vizitë zyrtare. Kreu i shtetit të Francës, i shoqëruar nga bashkëshortja, Brigitte...

“Synoj të kem kontakte të drejtpërdrejta”, Macron dhe Putin pritet të takohen në ditët në vijim

Presidenti francez Emmanuel Macron planifikon të bisedojë me liderin rus Vladimir Putin. Në një deklaratë për media ai tha se planifikon të takohet me Putin...

Lajmet e fundit