Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
67 %
1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021

TAG

emiratet e bashkuara arabe

Të tjera sekrete nga përgjimet e Pegasus, në “kthetrat” e izraelitëve dhe Princeshat e Dubait

Numrat e telefonit të përdorur nga dy princeshat e Dubait thuhet se janë gjetur si pjesë e një hetimi në spiunët e hakerimit të...

Tronditet Dubai, shpërthim i fuqishëm pranë portit (VIDEO)

Dubai është tronditur mbrëmjen e sotme, pak pas mesnate (me orën lokale), pasi një shpërthim i fortë u dëgjua pranë një porti. Sipas të...

Lajm i MIRË, nisin fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe-Shqipëri, Klosi: Do ulet kosto e udhëtimit në këto vende

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka bërë të ditur se sot kanë nisur fluturimet Emiratet e Bashkuara Arabe -Shqipëri. Në një postim në rrjetet sociale,...

Ky është shteti që do të marrë ‘guximin’ të përdorë vaksinën kineze kundër koronavirusit

Emiratet e Bashkuara Arabe nisën sot programin e vaksinimit kundër Covid-19, duke përdorur injeksionin e prodhuar nga kompania kineze e ilaçeve, Sinopharm. ...

FOTO E DITËS

Gjithë bota është solidarizuar me tragjedinë e rëndë dhe tërmetin e së martës në mëngjes që mori jetën e 51 personave dhe qindra të...

Papa Françesku viziton Emiratet e Bashkuara Arabe

Papa Françesku, udhëheqësi i kishës katolike, po bën vizitën e parë ndonjëherë nga një papë në Gadishullin Arabik, ku ka lindur feja islamike. ...

Tragjedi në futbollin arab, 27 të plagosur rëndë në finalen e Golf Cup

Finalja e Golf Cup mes Omanit dhe Emirateve të Bashkuara është kthyer në një tragjedi të vërtetë.  Pas gjuajtjes së penalltive që u...

Kosova do të hapë ambasadë në Abu Dahbi

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Petrit Selimi, ka pritur sot delegacionin e Emirateve të Bashkuara Arabe, i udhëhequr...

Humb jetën i riu shqiptar, nuk iu hap parashuta gjatë fluturimit

Një i ri shqiptar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti në Emiratet e Bashkuara Arabe. Armand Qorri, 28 vjeç nga Vlora, është...

Lajmet e fundit