Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
59 %
3.1kmh
0 %
Hën
16 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

emiljano shullazi

SPAK mbyll hetimet për ekzekutimin e biznesmenit Vajdin Lamaj dhe Klodjan Saliut, mes 7 të akuzuarëve Lul Berisha dhe Emiljano Shullazi

Prokuroria Speciale SPAK ka mbyllur hetimet për dy vrasjet e bujshme të ndodhur në vitin 2005, ekzekutimin e biznesmenit të njohur Vajdin Lamaj dhe...

Emiljano Shullazi ankimim në Gjykatën Kushtetuese, kërkon daljen nga regjimin i izolimit“41-bis”

Emiljano Shullazi ka ankimuar në Gjykatën Kushtetuese vendimin për qëndrimin e tij në regjimin e izolimit "41 bis". Ky ankimim i tij vjen pasi...

Pas disa orëve seancë pa avokatët dhe të pandehurit, shtyhet për në dhjetor vendimi i GJKKO për Emiliano Shullazin dhe grupin e tij

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë vendimin për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij. Seanca e zhvilluar ditën e sotme pa praninë...

Avokati i tij nuk shkon në gjyq për të disatën herë, Apeli i Posaçëm paralajmëron Shullazin: Do gjykoheni pa të drejtë mbrojtje!

Gjykata e Posaçme e Apelit ka paralajmëruar sot Emiljano Shullazin se do të përballet i vetëm me drejtësinë, pa avokat mbrojtës. Shkak është bërë...

Ekzekutimi i Vajdin Lames dhe Klodjan Saliut, SPAK kërkon 3 muaj kohë për të akuzuarit, mes tyre Shullazi dhe Lul Berisha

Prokuroria Speciale SPAK, ka kërkuar nga GJKKO dhe tre muaj afat për hetimet ndaj grupit që dyshohet se ka ekzekutuar biznesmenin Vajdin Lame dhe...

“Spiunoi” Emiljano Shullazin dhe Lul Berishën, infektohet me Covid-19 i penduari i drejtësisë në burgun e Drenovës, Luftar Reçi, dërgohet në spital

Është shtruar me urgjencë në spital, i penduari i Drejtësisë Luftar Reçi. Ai po vuan dënimin në burgun e Drenovës, ku është prekur nga...

Alarm në Burgun e Drenovës për një palë gërshërë, kush është i dënuari që i ka marrë? Frika për vrasjen e të penduarit të...

Një palë gërshërë të humbura kanë vënë në alarm autoritetet në Burgun e Drenovës. Të gjithë të dënuarit që janë në këtë institucion janë...

Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Shullazit, mbetet në qelinë e “41 biss”

Gjykata e Lartë ka rrëzuar pretendimet e Emiljano Shullazit për t’u liruar nga qelia e regjimit të egër “41 biss”. Bëhet me dije se Gjykata...

Ambasada e SHBA-së e quan “peshk të madh”, Emiljano Shullazi dhe grupi i tij dalin para Gjykatës Speciale, do mbrohet nga avokatja amerikane

Ditën e sotme GJKKO ka zhvilluar një seancë për Emiljano Shullazin dhe anëtarët e grupit të tij. Seanca po zhvillohet për Emiljano Shullazin, Blerim Shullazin,...

Gjykata e Apelit lë në burg Indrit Rusin, Emiljano Shullazin dhe Viktor Ymerin, në kërkim Lul Berisha

Gjykata e Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar la lënë në burg Indrit Rusin, Emiljano Shullazin dhe Viktor Ymerin. Këta...

Lajmet e fundit