Tirana
overcast clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
2.1kmh
90 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

emiljano shullazi

Pas disa orëve seancë pa avokatët dhe të pandehurit, shtyhet për në dhjetor vendimi i GJKKO për Emiliano Shullazin dhe grupin e tij

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka shtyrë vendimin për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij. Seanca e zhvilluar ditën e sotme pa praninë...

Avokati i tij nuk shkon në gjyq për të disatën herë, Apeli i Posaçëm paralajmëron Shullazin: Do gjykoheni pa të drejtë mbrojtje!

Gjykata e Posaçme e Apelit ka paralajmëruar sot Emiljano Shullazin se do të përballet i vetëm me drejtësinë, pa avokat mbrojtës. Shkak është bërë...

Ekzekutimi i Vajdin Lames dhe Klodjan Saliut, SPAK kërkon 3 muaj kohë për të akuzuarit, mes tyre Shullazi dhe Lul Berisha

Prokuroria Speciale SPAK, ka kërkuar nga GJKKO dhe tre muaj afat për hetimet ndaj grupit që dyshohet se ka ekzekutuar biznesmenin Vajdin Lame dhe...

“Spiunoi” Emiljano Shullazin dhe Lul Berishën, infektohet me Covid-19 i penduari i drejtësisë në burgun e Drenovës, Luftar Reçi, dërgohet në spital

Është shtruar me urgjencë në spital, i penduari i Drejtësisë Luftar Reçi. Ai po vuan dënimin në burgun e Drenovës, ku është prekur nga...

Alarm në Burgun e Drenovës për një palë gërshërë, kush është i dënuari që i ka marrë? Frika për vrasjen e të penduarit të...

Një palë gërshërë të humbura kanë vënë në alarm autoritetet në Burgun e Drenovës. Të gjithë të dënuarit që janë në këtë institucion janë...

Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Shullazit, mbetet në qelinë e “41 biss”

Gjykata e Lartë ka rrëzuar pretendimet e Emiljano Shullazit për t’u liruar nga qelia e regjimit të egër “41 biss”. Bëhet me dije se Gjykata...

Ambasada e SHBA-së e quan “peshk të madh”, Emiljano Shullazi dhe grupi i tij dalin para Gjykatës Speciale, do mbrohet nga avokatja amerikane

Ditën e sotme GJKKO ka zhvilluar një seancë për Emiljano Shullazin dhe anëtarët e grupit të tij. Seanca po zhvillohet për Emiljano Shullazin, Blerim Shullazin,...

Gjykata e Apelit lë në burg Indrit Rusin, Emiljano Shullazin dhe Viktor Ymerin, në kërkim Lul Berisha

Gjykata e Apelit Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar la lënë në burg Indrit Rusin, Emiljano Shullazin dhe Viktor Ymerin. Këta...

Shullazi i revoltuar në izolim, avokati i tij i dërgon letër, Metës, Ramës dhe Ruçit: Padrejtësia u bë shumë e madhe

Avokati i Emiljano Shullazit i ka dërguar letër kryeministrit Edi Rama, presidentit Ilir Meta dhe kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, lidhur me izolimin e...

Avokati i Shullazit ankimim në GJKKO për izolimin në regjimin ’41 BIS’: Kallëzim edhe për burgun 313, nuk më lanë të takoja klientin tim

Avokati i Emiljano Shullazit, Vladimir Meçi ka bërë ankimimin në GJKKO për vendimin e ministres Gjonaj për izolimin në regjimin "41 BIS" të klientit...

Lajmet e fundit