Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
44 %
5.7kmh
0 %
Die
4 °
Hën
4 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
7 °
E diel, 5 Shkurt, 2023

TAG

emigranti shqiptar

Emigranti shqiptar humb jetën në Greqi, lë jetim 3 fëmijë, bashkëshortja apel për ndihmë për kthimin e trupit në vendlindje

Një emigrant shqiptar në Greqi ka humbur jetën pasi ka pësuar një atak në zemër. Bashkëshortja e të ndjerit, nënë e tre fëmijëve, në...

I veshur me bluzën e PS-së, Astriti del vullnetar dhe “lufton” me flakët në Greqi: E ndjej si detyrim!

Greqia është duke përjetuar situatë kaotike për shkak të zjarreve të rëna në këto ditë. Përveç ekipeve të forcave zjarrfikëse dhe Emergjencave Civile, në...

Emigranti shqiptar bëhet heroi i ditës, Agimi shpëton italianin që ndodhej në rrezik nga përmbytjet (VIDEO)

Imazhi i shqiptarëve është i ndryshëm në vende të ndryshme të botës, varësisht se si janë sjellë shumica e shqiptarëve rezidentë atje. Madje dhe...

U plagos në punë, vdes në spital emigranti shqiptar në Itali (EMRI)

40-vjeçari shqiptar Arjan Çekani nuk ka mundur t'i mbijetojë plagëve të marra pas një aksidenti që pësoi në punë disa ditë më parë nën...

Humbet pa gjurmë 16-vjeçari shqiptar, policia britanike kërkon ndihmë: Kush ka informacion, të kontaktojë (Emri)

Një 16-vjeçar shqiptar ka humbur kontaktet me autoritetet në Britani prej më shumë se 20 ditë. Adoleshenti shqiptar quhet Eduart Deda...

Emigranti shqiptar qëllon veten në intervistën “live” me gazetarin e “Fiks Fare”

Emisioni “Fiks Fare” transmeton këtë të enjte një ngarje të pazakontë për gazetarinë shqiptare. Një emigrant shqiptar që jetonte në Belgjikë,...

18 vjeçari shqiptar goditet disa herë më thikë në tramvajin e Milanos, alarmohet policia

Policia e Milanos është vënë në alarm pas dy ngjarjeve të rënda të ndodhur në qytet mbrëmjen e djeshme. Një 18...

32 vjeçari shqiptar bie nga çatia, plagoset rëndë

Një aksident pune, ku është përfshirë një 32-vjeçar shqiptar ka ndodhur në Pescara të Italisë. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari me iniciale E.K është...

Lajmet e fundit