Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

emigrante

Prisnin dokumentet false për të udhëtuar drejt Britanisë, kapen në Spanjë 5 shqiptarë

Pesë shtetas shqiptarë janë arrestuar nga policia spanjolle teksa prisnin të udhëtonin drejt Britanisë së Madhe. Policia spanjolle bën me dije se shqiptarët janë ndaluar...

Mbështetje për shpenzimet e Covid-19; Të ARDHURAT nga emigrantët arrijnë në nivelin më të LARTË në 11 vjet

Paratë që emigrantët dërgojnë tek të afërmit e tyre në Shqipëri (remitancat) arritën në 169 milionë euro në tremujorin e parë të vitit, duke...

Po transportonin 14 emigrantë, arrestohen në flagrancë dy persona një tjetër shpallet në kërkim

Dy persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim nga Policia e qytetit të Korçës pasi u kapën duke transportuar 14 emigrantë...

Meta dhe PD kërkon anulimin e vendimit të Komitetit për emigrantët, KQZ: Kërkesën do ia përcjellim Shëndetësisë

Komisioni Qëndror i Zgejdhjeve ka marrë në shqyrtim sot kërkesën e presidentit Ilir Meta, Avokatit të Popullit dhe PD-së, të cilët i kërkojnë këtij...

Zgjedhjet në Shqipëri, Organizatat e emigrantëve shqiptarë kërkesë qeverisë greke: Lehtësoni masat që qytetarët të vijnë të votojnë

Shtatë ditë na ndajnë nga dita e zgjedhjeve,  kjo ka bërë që Organizatat e minoritarëve greke dhe emigranëve shqiptarë në Greqi, t’i bëjnë thirrje...

Tragjedi në Tunizi, gjenden të mbytur dhjetëra emigrantë afrikanë që po udhëtonin drejt Italisë

Një anije me emigrantë afrikanë që po udhëtonte drejt Italisë është fundosur pranë qytetit Sfaks në tunizinë Jugore dy ditë më parë.Komisioneri i Lartë...

Tragjedi në Spanjë, 4 emigrantë humbin jetën në një anije

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën ditën e sotme në Spanjë, pasi anija me të cilën ata po udhëtonin u përmbys në Ishujt...

U kishte premtuar ti çonte drejt BE-së për 1140 euro, arrestohet 23-vjeçari nga Lazarati teksa trasportonte emigrantë të paligjshëm

Një 23-vjeçar është arrestuar nga policia e Fierit pasi është kapur duke transportuar 4 emigrantë të paligjshëm kundrejt pagesës 1140 euro. Sipas njoftimit të Policisë...

Me sirena dhe fenelina, policia i vihet pas të riut në Shkodër, po transportonte 4 emigrantë (VIDEO)

Policia ka arrestuar një 24-vjeçar në Shkodër, pasi tentoi t’i jepte ndihmë 4 shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit. Në pranga ka...

Transportonte me ‘Volkswagen’ emigrantë të paligjshëm, arrestohen 2 persona në Shkodër

Policia ka arrestuar një 51-vjeçar pasi ndihmonte emigrantë të paligjshëm për të kaluar kufirin. Po ashtu është ndaluar edhe një person tjetër, i shpallur në...

Lajmet e fundit