Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
68 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
32 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

emigrant

21 vjeçari nga Bangladeshi arrestohet në Kakavijë, po sillte drejt Tiranës 7 emigrantë, nga 300 euro secili

Një 21 vjeçar nga Bangladeshi është arrestuar nga Policia në Kakavijë pasi po ndihmonte 7 emigrantë nga vendet e treta të vinin drejt Tiranës,...

Fugonin mbushur plot me emigrantë të paligjshëm, arrestohet 34-vjeçari në Devoll

Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Korçëë, pasi akuzohet për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt shpërblimit. Në pranga ka rënë shtetasi...

I riatdhesuari në Këlcyrë me COVID-19, dalin përgjigjet e analizave për policët dhe kontaktet e tyre

Ditën e djeshme është shënuar rasti i parë me COVID-19 nga personat që janë riatdhesuar. Një qytetar që kishte ardhur nga...

“15 mijë paund për shkuar në Angli,” gazetari: Prandaj shqiptarët përfundojnë te shtëpitë me hashash

Rreth 15 mijë paund paguajnë shqiptarët për t’u trafikuar drejt Britanisë së Madhe, sipas gazetarit Artan Hoxha. Ai tha në emisionin...

Policia jep DETAJE: 39 të vdekur në FRIGORIFERIN e kamionit, erdhi nga Belgjika. Nis IDENTIFIKIMI i viktimave

Zbulohen detaje të reja nga tragjedia e zbuluar ditën e sotme në Essex të Anglisë, ku në frigoriferin e një kamioni u zbuluan 39...

I dëbuar 14 herë nga Italia, shqiptari shkon sërish: Më jepni një punë dhe dokumentet

Është dëbuar 14 herë nga shteti italian, për herë të fundit muajin e kaluar, por shqiptarin 36-vjeçar nuk e ndalon asgjë për t’u rikthyer...

‘S’paske kap emigrant për të bërë pushime’, Anna Lika nuk kursehet ndaj ndjekësit, ‘e bën për një lek’

Anna Lika është një nga personazhet më të njohura në shtypin rozë e njohur për natyrën e saj pa komplekse. Së...

Sherr në mes të lokalit, vritet emigranti 20 vjeçar në Serbi

Një emigrant 20-vjeçar është vrarë në Beograd në një zonë refugjatësh. Sipas mediave serbe,  viktima është një shtetas afgan dhe është...

Jetonte në Itali prej vitesh, emigranti mbifaturohet për biznesin e mbyllur në Shkodër

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me historinë e Tonin Nikjarit nga Shkodra i cili ka gjetur zgjidhje përmes platformës së...

‘Të mos mbetemi më delja e zezë e Evropës’, emigranti nga Britania i bashkohet protestës së opozitës

Një numër i madh qytetarësh nga Shkodra janë nisur drejt Tiranës për t'iu bashkuar protestës së opozitës. Protestës pritet t'i bashkohen...

Lajmet e fundit