Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

TAG

emanuel macron

Rama publikon foton me Macron, nuk “kursen” batutat me presidentin francez

Që prej ditës së djeshme kryeministri Edi Rama, ndodhet në Pragë për samitin e 44 udhëheqësve të Europës i cili pritet t’i japë jetë...

“Lajm i keq për Rusinë”, Macron mesazh Putinit: Po bën një gabim të ri me mobilizimin e pjesshëm

Presidenti francez Emmanuel Macron i ka dërguar një mesazh të qartë presidentit Vladimir Putin, duke thënë se po bën një “gabim të ri”, pas...

Macron e Scholz letër Vuçiçit: Normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë i rëndësishëm për Ballkanin Perëndimor

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kancelari gjerman Olaf Scholz i kanë dërguar një letër presidentit të serbisë Aleksandër Vuçiç. Në letër Vuçiçit i kërkohet që...

Scholz, Macron dhe kryeministri italian shohin nga afër krimet e luftës në Irpin: Do të rindërtojmë gjithçka!

Presidenti francez Emanuel Macron, kancelari gjerman Olaf Scholz dhe kryeministri italian Mario Draghi, kanë mbërritur ditën e sotme në Kiev për të parë nga afër...

Ngërçi i VETOS, Macron i gatshëm të ndërmjetësojë një zgjidhje mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, është shprehur i gatshëm të takohet në Paris me kryeministrin maqedonas, Dimitar Kovaçevski, dhe presidentin bullgar, Rumen Radev, për...

Macron “gozhdon” mbi 2 orë Putin në telefon, ja për çfarë biseduan

Presidenti francez Emmanuel Macron zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin rus Vladimir Putin. Pallatit Élysée bëri me dije se biseda mes dy liderëve zgjati...

Ditmir Bushati: Tre mësime nga Franca, nga krijimi i 3 blloqeve kryesore dhe vizioni i kandidatëve, te rëndësia që po marrin mjedisi dhe tranzicioni...

Emmanuel Macron u rizgjodh President i Francës. Ai është presidenti i tretë në Republikën e pestë që zgjidhet për një mandat të dytë, pas...

Exit Poll: Macron dhe Le Pen “kokë më kokë”, përballen në raundin e dytë për presidenciale

Qytetarët francezë u drejtuan këtë të dielë kutive të votimit për të votuar në raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Në garë kanë qenë 12...

Kur do të përfundojnë bombardimet në Mariupol? Ja çfarë i tha Putin në telefon presidentit Macron

Presidenti rus Vladimir Putin i ka thënë homologut të tij francez Emmanuel Macon se bombardimi i qytetit të rrethuar Mariupol, do të marrë fund vetëm...

Duke shtrënguar dorën me Macron-in dhe Stoltenberg, Rama ndan fotot pikante nga takimi në Bruksel

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto të takimit të sotëm me krerët e shteteve që janë pjesë të NATO-s, gjatë samitit të mbajtur...

Lajmet e fundit