Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

elva margariti

100 vjetori i Kongresit të Lushnjes, ministrja Margariti: Po punohet intensivisht për restaurimin e flamurit të Kongresit

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka bërë me dije se në 100 vjetorin e Kongresit të Lushnjes, po restaurohet flamuri i ngritur në këtë...

Dëgjesa për Butrintin/ Neritan Ceka batuta me ministren: Intelektualët s’janë këpucë! Ja si i përgjigjet Margariti

Ministria e Kulturës organizoi ditën e djeshme një dëgjesë publike përsa i takon draft planit të menaxhimit të Butrintit me fondacion të posaçëm. ...

Rinovohet lagjia historike e Vlorës, ministrja e Kulturës: Rilindja urbane po u jep frymë njerëzve, së shpejti dhe një muze

‘’Dukej si një premtim elektoral. Ja ku jemi sot këtu, ku kemi kthyer në identitet mbi 3000 m2 ndërtime. I kemi dhënë jetë shtëpisë...

Ministrja e Kulturës jashtë kostumit zyrtar, tavolina me politikën dhe kërcimi me aktorin (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme është mbajtur në Korçë nata e pestë e “MIK Festival”, që ka mbledhur prej ditësh në “Parisin e Vogël” me dhjetëra...

Shkarkimi i drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare, reagon ministrja e Kulturës: E pamjaftueshme për ta njohur dikë deri në fund

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka reaguar për shkarkimin e drejtorëshës së Bilbiotekës Kombëtare, Persida Asllani. Në një postim në mediat...

Gërmat e Teatrit Kombëtar, ministrja e Kulturës tregon pse u hoqën

Ministria e Kulturës Elva Margariti ka treguar mbrëmjen e sotme se përse janë hequr gërmat e Teatrit Kombëtar disa ditë më parë dhe se...

Pas Metës, edhe dy ministrat shqiptarë FOTOGRAFOHEN duke bërë pazar te Kalaja e Tiranës

Tre ditë më parë presidenti Ilir Meta, i veshur me xhins, publikoi disa foto duke bërë pazar në një dyqan të ri të hapur...

“Suksese drejtuesit të radhës”, ish-Drejtoresha e Librit te Ministria e Kulturës LARGOHET me cilësime ironike për ministren e KULTURES

Në ministritë shqiptare me ndryshimin e ministrave ka nisur edhe lëvizja e stafeve. Pas vëmendjes që ka marrë ministria e jashtme me lëvizjet e...

Lajmet e fundit