Tirana
broken clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
52 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
13 °
E martë, 29 Nëntor, 2022

TAG

elva margariti

Dita Ndërkombëtare e Muzeve, ambasadorja Kim nën shoqërinë e Margaritit viziton “Shtëpinë me gjethe” në Tiranë

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim në ditën Ndëkombëtare të Muzeve ka vizituar Muzeun “Shtëpi me gjethe”. Ka qenë ministrja e Kulturës, Elva Margariti që ka...

Elva Margariti mesazh ngushëllimi për Gulielm Radojën: Ikja e tij lë një tjetër vend bosh në radhën e artistëve

Ministrja e Kulturës, Elva Margatiti ka reaguar për ndarjen nga jeta të aktorit të njohur, Gulielm Radoja. Me anë të një mesazhi në rrjetet sociale,...

Luiza Xhuvani feston ditëlindjen, Elva Margariti uron aktoren dhe ish-ministren

26 marsi shenon ditëlindjen e aktores së njohur shqiptare, Luiza Xhuvani, e cila ka mbajtur dhe postin e deputetes së PS. Përmes një shënimi të...

Shembja e maternitetit ‘Mbretëresha Geraldinë’, flet Margariti: I vetmi gabim i joni është që… (E PLOTË)

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka folur për ndërhyrjet që po zhvillohen në mozaik, e cila është zonë e mbrojtur. Sipas Margaritit nëse do të...

Vijojnë largimet nga PS-ja, ministrja e Ramës nuk do të kandidojë në zgjedhjet e 25 prillit

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti nuk do të garojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, bëjnë me dije burime për Newsbomb.al. Nuk...

Zëvendësoi Kiço London si drejtor i Teatrit Eksperimental, ministrja Margariti i uron mirëseardhjen Altin Bashës: Eksperienca e tij do të shërbejë si motor zhvillimi...

Altin Basha është drejtori i ri i Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, pasi zëvendësoi në këtë post Kiço London. Ministrja e...

SKANDAL/ Rrezikoi të mbytej në brigjet e jugut, VITTORIO SGARBI shkon në BYLIS dhe thotë: Është qytetërim grek

Personaliteti i madh italian Vittorio Sgarbi ka ardhur në Shqipëri për të zhvilluar një tur promovues, mirëpo ajo që ka shkruar në rrjetin social...

Rama me ministren Margariti prezantojnë projektin e rindërtimit të Bubqit: Në korrik çelet kantieri i ndërtimit, ndryshim rrënjësor në jetën e njerëzve

Kryeministri Edi Rama, së bashku me ministren e Kulturës Elva Margariti dhe ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj kanë vizituar ditën e sotme Bubqin, për...

Ambasadorja Yuri Kim takim me Ministren e Kulturës: Konfirmojmë dhurimin e 800 mijë dollarëve për rindërtimin e objekteve kulturore

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka takuar Ministren e Kulturës, Elva Margariti, duke i konfirmuar fondin prej 800 mijë eurosh që Shtetet e Bashkuara të...

Publikoi foton e mozaikut antik të gjetur në Bylis: Katër gabimet gjuhësore në një fjali të ministres së Kulturës (Foto)

Mëngjesin e sotëm, ministrja e Kulturës Elva Margariti publikoi foton e një mozaiku të gjetur në qytetin antik të Bylisit, por e vetjma fjali...


Lajmet e fundit