Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

elva margariti

Përmbaruesit çmontojnë Cirkun e Tiranës, reagon ministrja e Kulturës: Njëjtë si me Teatrin edhe në këtë rast do të arrijmë t’ia dalim mbanë

Minitrja e Kulturës, Elva Margariti ka reaguar për shembjen e Çadrës së Cirkut Kombëtar ditën e djeshme nga përmbaruesit. Ajo thotë se po punohet për...

Përmbaruesit çmontojnë çadrën e Cirkut Kombëtar, reagon ministrja Margariti: Po vijojmë luftën në aspektin ligjor, po punojmë për një shtëpi të re për artistët

Mëngjesin e sotëm përmbaruesit kanë çmontuar një pjesë të çadrës së Cirkut Kombëtar, duke mos lejuar artistët të futen brenda ambienteve ku kanë dhënë...

Për herë të parë prezantohet ekspozita e piktorit Ismail Lulani

Është prezantuar për herë të parë në mjediset e Muzeut Historik Kombëtar ekspozita retrospektivë e piktorit të njohur Ismail Lulani, një nga emrat më...

Shkarkohet drejtoresha e Filmit Iris Elezi, punësoi bashkëshkortin si supervizor në projektin e rëndësishëm (VENDIMI)

Ministrja e Kulturës, Elva Margati ka firmosur shkarkimin nga detyra të  drejtoreshës së Arkivit të filmit, Iris Elezi. Shkarkimi i kësaj të fundit vjen...

Mbrëmja gala te Opera, ambasadorët dhe ministrat me Ramën “pushtojnë” sallën

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit mbrëmjen e djeshme është inaguruar me një program të pasur artistik. Pas pesë vitesh mbyllje për shkak të...

Edi Rama shfaqet në Pulja, e shoqërojnë ministret Kushi e Margariti, në krah dhe kryebashkiakët Veliaj e Sako

Kryeministri Edi Rama ndodhet mëngjesin e sotëm në Pulia. Ai është pritur nga kryebashkiaku i Otrantos për të vijuar punën për nisma të përbashkëta...

Firmoset marrëveshja në Uashington: Shqipëria dhe Amerika, do bashkëpunojnë për tregtimin e paligjshëm të objekteve kulturore

Shqipëria dhe Amerika kanë nënshkruan sot një “Marrëveshje Dypalëshe për Pasuritë Kulturore” që synon të pengojë tregtimin e paligjshëm të objekteve kulturore mes dy...

Aleanca çon në SPAK Elva Margaritin, nuk kursen as rojet e Ministrisë: Të hetohen nga Prokuroria Speciale! Paralajmërojnë Ambasadoren Kim

Dy ditë pasi anëtarët e Aleancës së Teatrit nuk u pritën në ambientet e Ministrisë së Kulturës, ministrja Elva Margariti dhe katër rojet kanë...

Aleanca për Teatrin me kërkesë në dorë në Ministrinë e Kulturës, Margariti: Nuk ditën të trokisnin

Ministrja e Kulturës, Elva Margaritin ka reaguar sot lidhur me një deklaratë të Aleancës së Teatrit, pasi pamundësisë së tyre për depozitimin e një...

Një nga emrave më të rëndësishëm në fushën e mbrojtjes së trashëgimisë kulturore, ndahet nga jeta Suljman Dashi

Është ndarë nga jeta një prej emrave më të rëndësishëm në fushën e mbrojtjes së trashëgimisë kulturore, restauratorit e studiuesit Suljman Dashi. Lajmin e hidhur...

Lajmet e fundit