Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

elva margariti

“Çfarë ka ndodhur, dua një përgjigje”, Pandeli Majko kritikon qeverinë për Butrintin: Keni marrë si bazë një VKM me vetëm një paragraf…

Deputeti socialist Pandeli Majko ka kërkuar nga ministrja e Kulturës Elva Margariti përgjigje të detajuar në lidhje me projektin e Butrintit. Sipas tij, plani i...

Margariti për Parkun e Butrinit: Nuk është konçension, shteti shqiptar është palë në krijimin..

Ministrja e Kulturës Elva Margariti tha në emisionin “Opinion” se menaxhimi i parkut të Butrintit nuk do të jetë një formë konçensioni. Ajo pohoi...

“Koncesioni i Butrintit gëzon ministren e Kulturës”, Ina Zhupa: Margariti do marrë 10 mijë dollarë në vit si anëtare e bordit të fondacionit privat

Deputetja e PD, Ina Zhupa edhe një herë ka reaguar për koncesionin e Parkut të Butrintit. Zhupa me anë të një postimi në rrjetet sociale...

“Je një regjisore e humbur”, ministrja Margariti ironizon deputeten Ina Zhupa: Nuk e ke vizituar kurrë Butrintin

“Butrinti” është kthyer në një temë "të nxehtë" debati mes deputetes së Partisë Demokratike Ina Zhupa dhe ministres së Kulturës, Elva Margariti. Në seancën e...

Debati me Ina Zhupën, reagon ministrja Margariti: Se di me çfarë guximi do kthehesha në shtëpi, nëse ime bijë do më kishte parë

Ministrja Elva Margariti reagon për debatin që pati sot në Komisionin e Edukimit më kolegen demokrate Ina Zhupa. Ajo e quan të gjithën "një...

VIDEO/ Plas në Komisionin e Edukimit, Ina Zhupa i heq mikrofonin ministres Margariti: Ti je fytyra e turpit, je anti-njeriu dhe anti-femra

Një debat i ashpër është zhvilluar ditën e sotme në Komisionin e Edukimit, ku deputetja demokrate është përplasur me ministren e Kulturës Elva Margariti. Ministrja...

Veliaj, Margariti dhe Manastirliu në shkollën e re “Sami Frashëri”: Një kryevepër arkitekturore; dyfish më shumë hapësira për nxënësit dhe klasa e laboratorë modernë

Vetëm një muaj na ndan nga përfundimi i veprës më të madhe arkitekturore arsimore ngritur në kryeqytet, pas tërmetit 2019. Shkolla “Sami Frashëri” në...

Ndarja nga jeta e poetit Arben Duka, ministrja Margariti: U shkrive deri në fund nga dashuria për njeriun

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti shkruan një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të poetit të madh Arben Duka . Margariti me anë të një postimi...

Ndarja nga jeta e Edi Luarasit, Basha dhe Margariti mesazhe ngushëllimi

Ditën e sotme u nda nga jeta në moshën 81 vjeçare për shkak të një sëmundje të rëndë ikona e kinematografisë shqiptare, Edi Luarasi. Kreydemokrati...

Çështja e Cirkut Kombëtar, Elva Margariti: Nuk e kemi ndalur asnjë moment betejën, performance do zhvillohen në…

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti ka folur në lidhje me çështjen e Cirkut Kombëtar. Në një deklaratë për media, Margaritiu u shpreh se janë në...

Lajmet e fundit