Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

elva margariti

Iu dedikua hulumtimit dhe dokumentimit të së bukurës shqiptare, ndahet nga jeta studiuesi i njohur Ali Muka

Studiuesi i mirënjohur Ali Muka është ndarë nga jeta duke lënë pas një dhimbje të madhe te familjarët, miqtë dhe njerëzit të cilët kishin...

“Na rrisni pagat, ju presim deri më 31 gusht”, Margariti u përgjigjet artistëve të Teatrit Kombëtar: Hatërmbetje mes vëllezërve, do u kalojë

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, ka reaguar për letrën që artistët artistët e Teatrit Kombëtar i dërguan asaj dhe kryeministrit Edi Rama, ku kërkonin...

Butrinti i kaloi Fondacionit, ministrja Margariti: Nuk do bëhet as disko dhe as kazino brenda Parkut

Ministrja e Kulturës Elva Margariti, është shprehur mbrëmjen e sotme se brenda Parkut Kombëtar të Butrintit nuk do të bëhet as kazino dhe as...

Vila e resorte në Butrint? Margariti: Nuk do të ketë ndërtime në këtë zonë, vetëm qendër vizitorësh

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti, foli sot për debatet që po bëhen për çështjen e Butrintit, duke ripërsëritur se nuk do të ndërtohet asnjë...

Interpelancë për Butrintin në Kuvend, Zhupa: Do ndërtoni resort. Margariti: S’do ketë asnjë ndërtim, parku i mbetet shtetit

Deputetja e PD Ina Zhupa po zhvillon një interpelancë në Kuvend me ministren e Kulturës, Elva Margariti në lidhje me projektin e Butrintit. Zhupa u...

Sot seanca plenare, Zhupa kërkon interpelancë me Margaritin, në Kuvend votohen dhe emrat e deputetëve për Komisionin e Reformës Zgjedhore dhe Territoriale

Ditën e sotme Kuvendi do të zhvillojë seancën parlamentare të radhës. Kuvendi do të startojë në orën 10:00. Deputetja e PD, Ina Zhupa ka kërkuar...

Auron Tare dëgjon ministren në Kuvend duke folur për Butrintin, i shkruan: Që nga viti 1993 kanë ardhur personalitete botërore

Studiuesi i trashëgimisë kulturore Auron Tare, i shkruan ministres Elva Margariti në lidhje me fjalin që kjo e fundit ka bërë në seancën e...

“Çfarë ka ndodhur, dua një përgjigje”, Pandeli Majko kritikon qeverinë për Butrintin: Keni marrë si bazë një VKM me vetëm një paragraf…

Deputeti socialist Pandeli Majko ka kërkuar nga ministrja e Kulturës Elva Margariti përgjigje të detajuar në lidhje me projektin e Butrintit. Sipas tij, plani i...

Margariti për Parkun e Butrinit: Nuk është konçension, shteti shqiptar është palë në krijimin..

Ministrja e Kulturës Elva Margariti tha në emisionin “Opinion” se menaxhimi i parkut të Butrintit nuk do të jetë një formë konçensioni. Ajo pohoi...

“Koncesioni i Butrintit gëzon ministren e Kulturës”, Ina Zhupa: Margariti do marrë 10 mijë dollarë në vit si anëtare e bordit të fondacionit privat

Deputetja e PD, Ina Zhupa edhe një herë ka reaguar për koncesionin e Parkut të Butrintit. Zhupa me anë të një postimi në rrjetet sociale...

Lajmet e fundit