Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

Elsa Hastad

“Dëgjoni!” Ambasadorja suedeze “mahnitet” nga vendimet e Ramës: Mbi 70% e qeverisë do të jetë e përbërë nga gratë

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e Asamblesë të Partisë Socialiste gjatë ditës së sotme ka publikuar emrat e ministrave të rinj që do të...

Ambasadorja e Suedisë falenderon shqiptarët për mikpritjen e afganëve: Kemi nevojë për njerëz të tillë trima

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad, përmes një postimi në “Twitter”, ka falenderuar popullin shqiptar për pritjen e 121 afganëve. Ajo ka bërë krahasimin...

Yuri Kim MESAZH liderëve politikë: E gjithë bota po ju vëzhgon! Duhet të ruani qetësinë, mos shpallni fitore para kohe

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim së bashku me kolegen e saj suedeze dhe ambasadorin spanjoll, ka zhvilluar një inspektim në një tjetër KZAZ në...

Ambasadorja suedeze komenton fushatën zgjedhore: Demokracia është e brishtë në Shqipëri, shqetësues fenomeni i shit-blerjes së votës

Ambasadorja e suedeze, Elsa Hastad ka dhënë një intervistë për mediat nga Shkodra. Ajo ishte ditën e sotme në Paçram të Shkodrës, ku foli edhe...

Ambasadorja suedeze dënon ashpër ndalimin e gazetarëve në protestë: Jemi të shqetësuar për… (E PLOTË)

Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri Elsa Håstad, ka dënuar ndalimin e gazetarëve gjatë protestës për vrasjen e 25-vjeçarit. Përmes një postimi...

Ambasadorja Kim dhe ajo e Suedisë heqin për pak kohë mendjen nga ‘Zgjedhorja’, shijojnë drekën dhe natyrën te ‘Mrizi i Zanave’

Dita e sotme është edhe afati i fundit për Këshillin Politik që të arrijë një konsensus për Reformën Zgjedhore, me palët që janë në...

‘Unë jam Elsa, kjo është një domate shqiptare’, Ambasadorja e re e Suedisë publikon foton e pazakontë

Ambasadorja e re e Suedisë, Elsa Hastad, poston shpesh në faqen e Ambasadës foto të momenteve të veçanta nga Tirana. E...

Njeh shumë mirë Rusinë dhe Vietnamin, që sot 49-vjeçarja drejton ambasadën e Suedisë në Tiranë

Me një foto jo të zakontë protokollare, Elsa Hastad njofton në rrjetet sociale se do të jetë ambasadorja e re e Suedisë në Tiranë...

Lajmet e fundit